Menu

Nejrychlejší mobilní data v Praze

23.04.2013 12:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nejrychlejší mobilní data v Praze

Nejrychlejší mobilní data v Praze | foto: CHIP

Mobilní datové připojení s rychlostí až 75 Mb/s nabídne od 15. května několik desítek vysílačů v hlavním městě, a to především na území městských částí Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 10.

K pokrytí dalších částí města včetně Letiště Václava Havla dojde do konce července. Pokrývání Brna bude zahájeno v říjnu 2013. Již nyní je možné vyzkoušet si technologii LTE v O2 Experience Centru v Obchodním centru Chodov.

LTE připojení bude k dispozici zákazníkům z řad domácností i firem v rámci stávajících tarifů Mobilního internetu. Pro aktivaci LTE bude potřeba speciální SIM karta a jeden z LTE modemů v nabídce. V tuto chvíli není možné připojení LTE využít na jedné SIM kartě společně s hlasovými službami, tato služba bude spuštěna později.

Telefónica využívá pro provoz LTE frekvence v pásmu 1 800 MHz, které už vlastní. Vzhledem k dostupné šíři pásma je maximální teoretická rychlost stahování až 75 Mb/s, odesílání 37 Mb/s a odezva pak v řádech 20–30 ms.

Zrychluje i 3G

V rámci výměny vysílačů sítě 3G nasazuje postupně Telefónica na svých vysílačích nové technologie. V celé 3G síti společnosti Telefónica bude od 15. května spuštěna nová verze standardu HSDPA, která umožňuje připojení rychlostí až 14,4 Mb/s.

Zdroj: TZ Telefónica Czech Republic.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení