Menu

Nejtenčí „třináctka“ s hmotností 1,12 kg

11.08.2012 06:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nejtenčí „třináctka“ s hmotností 1,12 kg

Nejtenčí „třináctka“ s hmotností 1,12 kg | foto: CHIP

Toshiba představila novou generaci svých lehkých a tenkých ultrabooků. Nejlehčí notebook mezi počítači s úhlopříčkou displeje 13,3' váží jen 1,12 kg, má odolné tělo a velmi rychle startuje.

Toshiba oznámila novou generaci ultrabooků řady Z: Portégé Z930. Ultrabooky této řady jsou mimořádně tenké (15,9 mm) a váží jen 1,12 kg. Mají šasi vyrobené z hořčíkové slitiny a na baterie vydrží až 8 hodin. Portégé Z930 zahrnuje sadu výkonných strojů se všemi potřebnými porty v plné velikosti (HDMI, VGA, USB 3.0, 2x USB 2.0, SD čtečka karet, Gigabit LAN). Notebooky budou v Evropě k dispozici v průběhu třetího čtvrtletí roku 2012.

Pro pohodlné psaní integrovali inženýři ze společnosti Toshiba do tohoto ultrabooku podsvícenou klávesnici, která je odolná proti polití. Notebooky podporují technologii Intel Rapid Start a díky ní rychle startují. Volitelně také podporuje pokročilé bezpečnostní funkce včetně Trusted Platform Module a čtečky otisků prstů.

Toshiba nabízí pro řadu Z930 množství příslušenství. Ta zahrnuje stříbrné pouzdro, které chrání notebook před prachem a nečistotami na cestách. Pro práci v kanceláři je k dispozici univerzální USB 3.0 dokovací stanice dynadock U3.0, která jedním kabelem spojuje ultrabook se všemi periferními zařízeními na stole.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení