Menu

Nejúspěšnější aplikace Facebooku

21.06.2018 15:53 | Josef Mika + Přidat komentář
Nejúspěšnější aplikace Facebooku

Nejúspěšnější aplikace Facebooku | foto: CHIP

Facebook koupil v roce 2012 Instagram za zhruba 1 miliardu dolarů. Tato obří investice se mu už dávno vyplatila: sociální síť pro výměnu fotografií se prosazuje po celém světě. A teď Instagram oznámil nový milník: aplikace má nyní 1 miliardu uživatelů.

Podle vlastních údajů Facebooku nyní aktivně využívá Instagram a nejméně jednou měsíčně sleduje na aplikaci nové snímky už 1 miliarda lidí po celém světě. Jen v Česku to je více než 1,5 milionu uživatelů.

Instagram tak roste rychleji než kdy předtím: Pokud jsou tato čísla správná, dceřiná společnost Facebooku získala od minulého září 200 milionů nových uživatelů.

Instagram se již nějakou dobu pokouší rozšířit svou na fotografie zaměřenou síť o nové funkce. Aktuálně uvedl například aplikaci IGTV, s níž nyní dceřiná společnost Facebooku chce odčerpávat zákazníky YouTube. Pomocí aplikace IGTV by uživatelé měli mít možnost vytvářet a prohlížet videozáznamy s délkou až 60 minut. Zatím byla jednotlivá videa v Instagramu omezena na maximálně 60 sekund.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení