Menu

Největší OLED televizor Loewe

27.06.2017 12:03 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Největší OLED televizor Loewe

Největší OLED televizor Loewe | foto: CHIP

Společnost BaSys přináší na náš trh luxusní OLED televizor Loewe s největší úhlopříčkou, jakou dosud technologie OLED v sériové výrobě nabízí. 77“ přístroj s označením bild 7.77 má rozlišení Ultra HD.

Loewe bild 7 je OLED televizor s dosud největší obrazovkou o úhlopříčce 77" (195 cm). Televizory jsou osazeny speciální sérií OLED displejů dodávaných výhradně pro společnost Loewe a jsou vybaveny motorovým posunem celé obrazovky po zapnutí -  její tloušťka je jen 7 mm. Takto tenký displej v dané velikosti působí výjimečně.

OLED je technologie, která umožňuje dosáhnout dosud nevyšší kvality obrazu v oblasti věrnosti barev, rychlosti odezvy a také v působivosti zobrazení, které výrazně ovlivňuje hloubka černé barvy. Televizor Loewe bild 7 využívá navíc vlastní technologii pro vylepšení obrazu s názvem VantaVision, jejíž název je odvozen od pojmu VantaBlac, nejčernější známé substance z uhlíkových nanotrubic. VantaBlack je používána jako referenční hodnota černé a používá se například pro kalibraci teleskopů nebo v optických systémech satelitů.

Provedení televizorů celé řady bild 7 je založené na minimalismu a využití nejkvalitnějších materiálů. Téměř neviditelný rámeček doplňuje pouze typický prvek Loewe, „oko“ uprostřed spodní části obrazovky. Posuvná obrazovka, která se i v největším provedení 77" po zapnutí přístroje vysune vzhůru, aby odhalila tenký soundbar s celkovým hudebním výkonem 120 W a integrovaným 5.1 AV receiverem. K dispozici je rozhraní Bluetooth pro bezdrátové přehrávání hudby z mobilních zařízení. Prostřednictvím Wi-Fi jsou dostupné chytré funkce, včetně populárních aplikací pro přehrávání většiny všech běžně používaných formátů multimediálních souborů.

V televizoru je standardně integrován 3,5“ pevný disk s kapacitou 1TB, který umožňuje nahrávání vysílaných pořadů. Duální tunery všech dnes používaných specifikací, včetně DVB-T2, umožňují současné sledování jednoho televizního kanálu a nahrávání až dvou dalších. Možnosti dále rozšiřuje aplikace pro smartphony, která umožňuje mimo jiné spustit nahrávání i ve chvíli, kdy nejste doma.  SmartAssist a SmartTV2move, pomocí kterých lze kromě ovládání televizoru také vzdáleně spustit nahrávání na integrovaný pevný disk, i když se uživatel nachází mimo domácí Wi-Fi síť a také souběžně bezdrátově přehrávat druhý obraz na tabletu zcela nezávisle na tom, co právě zobrazuje televizor. Nový televizor Loewe bild 7 s úhlopříčkou 77" je možné objednávat prostřednictvím autorizovaných prodejců Loewe za koncovou doporučenou cenu 429 000 Kč. Součástí standardní dodávky je držák na zeď.  Technologii OLED použila společnost Loewe i u televizorů bild 5 s rozlišením Ultra HD a obrazovkami 55" (140 cm) a 65" (164 cm).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení