Menu

Nejzajímavější tarify českých operátorů pro šetřivé: dostatek minut i neomezená data

05.05.2022 16:55 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejzajímavější tarify českých operátorů pro šetřivé: dostatek minut i neomezená data

Nejzajímavější tarify českých operátorů pro šetřivé: dostatek minut i neomezená data | foto: Mateus Campos Felipe/Unsplash

Mobilní operátoři jsou palčivé téma pro mnoho lidí, zejména kvůli drahým službám v porovnání s evropským standardem. Ti pozornější si ale mohou všimnout, že kolikrát stačí jen trochu úsilí a na webu vašeho operátora můžete najít skutečně zajímavý tarif za smysluplnou částku.

Největším strašákem pro operátory jsou zákazníci, kteří chtějí tzv. hodně muziky za málo peněz. Ti si budou muset kolikrát vystačit s opravdu nicotnou porcí mobilních dat, případně velmi omezeným limitem pro volání a SMSkování bez poplatku. Jaké možnosti nabízí čeští operátoři pro šetřivé zákazníky? 

T-Mobile dává 4 GB dat za dvě stovky

Pokud nejste orientovaní na telefonování a posílání SMS zpráv, mohl by vás zaujmout tarif Internet  4 GB od T-Mobilu. Ten je velmi jednoduchý a de facto osekaný na minimum. Za 225 Kč měsíčně dostanete 4 GB mobilních dat a to je vše. Odeslání SMS vás pak vyjde na 1,50 Kč, minuta volání na 3,50 Kč. Nic levnějšího vám ale T-Mobile jako nefiremnímu zákazníkovi nenabídne. Pokud přece jen potřebujete i telefonovat, připravte si 475 Kč na tarif Start s neomezeným voláním i SMS, avšak pouze s 1 GB dat.

Vodafone má nejlevnější neomezená data

Ač to bude znít vzhledem k zaměření na šetřivé zvláštně, u Vodafonu můžeme doporučit tarif s neomezenými daty. Nabídka jménem Neomezený Basic skýtá data, textové zprávy i volání neomezeně, a to za 599 Kč. Pokud si naberete i pevný internet domů, rázem jste na 499 Kč měsíčně.

To ale není žádná bomba pro šetřílky. Tu Vodafone skrývá v útrobách svého e-shopu. Jmenuje se Start 130 a jde o paušální tarif za 299 Kč na měsíc. V rámci toho máte k dispozici 1 GB mobilního internetu, evropský roaming a 130 volných minut na volání do všech sítí. SMSky si musíte platit, jedna stojí 1,51 Kč.

Muž s mobilním telefonem, operátoři

Zákazníci by si ideálně přáli hodně mobilních dat a neomezené volání za pakatel. | Nordwood Themes / Unsplash

O2 cílí na mladé dospělé 

Zrovna oslavná není ani základní nabídka O2. Služba jménem Můj první tarif stojí také 299 Kč na měsíc, nicméně nabízí 1 GB dat, 120 volných minut a SMSky pouze do sítě O2. Kamkoliv jinam jsou zpoplatněné. Je tu ale háček – osobě, která si závazek sjedná, nesmí být v den podpisu smlouvy více než 26 let.

Na totožnou skulinku v podmínkách trpí i druhý zajímavý tarif od O2, tentokrát označovaný jako You 5 GB. Liší se pouze kapacitou FUP. Jak vychází z názvu, zde dostanete 5 GB mobilních dat a dle aktuální kampaně ještě neomezený internet v plné rychlosti na 30 dní zdarma. Cena už je ale vyšší – 399 Kč měsíčně.

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.

Zdroj: Vodafone, O2, T-Mobile

Komentáře

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení