Menu

Nezáplatovaná chyba DNS ohrožuje miliony routerů a zařízení internetu věcí

05.05.2022 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nezáplatovaná chyba DNS ohrožuje miliony routerů a zařízení internetu věcí

Nezáplatovaná chyba DNS ohrožuje miliony routerů a zařízení internetu věcí | foto: 3844328/Pixabay

Závažná bezpečnostní chyba v současnosti ohrožuje miliony směrovačů. Zneužitím chyby DNS mohou útočníci zachytit data obětí a ohrozit jejich systémy.

V současnosti postihuje velké množství routerů a dalších zařízení z kategorie internetu věcí závažná bezpečnostní chyba. Jak uvádí server Bleeping Computer, na vině je chyba DNS v oblíbených a často používaných standardních knihovnách jazyka C. Zatím není k dispozici žádná oprava.

Když uživatelé surfují po internetu, mohou útočníci tuto mezeru zneužít k jejich přesměrování na webové stránky se škodlivým obsahem. Zločinci tak mohou prostřednictvím falešných stránek ukradnout například přístupové údaje k online bankovnictví nebo oběti zmanipulovat ke stažení některého z typů malwaru.

Bezpečnostní problém milionů směrovačů: na řešení se stále pracuje

unpatcheddns

Bezpečnostní experti v současnosti upozorňují na chybu DNS, která postihuje velké množství routerů a zařízení ze skupiny IoT. Útočníci mohou uživatele přesměrovat na podvodné stránky, krást data manipulovat ke stažení škodlivého kódu. | Zdroj: Kevin Phillips/Pixabay

Problém objevila firma Nozomi Networks Labs. Konkrétně se problém týká všech verzí uClibc a uClibc-ng. Ty běžně používají výrobci, mezi které patří například Netgear, Axis a Linksys, ale také některé distribuce Linuxu.

Problém zatím nebyl vyřešen, proto o postižených zařízeních nebyly doposud zveřejněny žádné podrobnosti. Pravděpodobně ještě nějakou dobu potrvá, než budou k dispozici aktualizace s bezpečnostními záplatami.

Zdroj: Bleeping Computer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení