Menu

Noční výpadek proudu postihl i důležité servery, internet a telefonní linky

20.10.2014 18:08 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Noční výpadek proudu postihl i důležité servery, internet a telefonní linky

Noční výpadek proudu postihl i důležité servery, internet a telefonní linky | foto: CHIP

Chodovská rozvodna vypadává pravidelně, stojí pak metro i tramvaje. Dnešní více než půlhodinový výpadek elektřiny na Praze 10 tak ohrozil internetové, datové a další služby v Praze.

Noční výpadek napětí, který postihl čtvrtinu Prahy, 100 000 domácností a MHD, postihl rovněž i napojené serverovny, tedy internet, online telefonní linky, různé aplikace, finanční operace, e-shopy a další důležitá zařízení.

Pražská rozvodna na Chodově je podle Jiřího Dvořáka ze společnosti Coolhousing častým problematickým energetickým zdrojem, který má problémy každých několik měsíců. Výpadky je pak nutné řešit pomocí dieselagregátů a záložních zdrojů, aby mohly důležité servery a aplikace fungovat.

E-shopům to mohlo způsobit statisícové ztráty

„Neplánovaný výpadek trafostanice způsobil přerušení dodávek energie a všechny postižené společnosti musely přepnout v řádu sekund na záložní zdroje, včetně té naší,“ komentoval situaci Jiří Dvořák, zástupce společnosti Coolhousing. „Výpadek trval zhruba 35 minut, bylo třeba udržet veškeré datové služby v provozu,“ dodal Dvořák. Většina datacentr u nás je podle něj na takovéto výpadky v řádu hodin připraveno a při výpadku zákazníci nepocítí změnu v kvalitě služby.

Výpadek měl negativní vliv i na dopolední práci v redakci kdy bylo zapotřebí vyměnit několik disků na serverech, pro které byl tento výpadek smrtelný :-(

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení