Menu

Nokia doplňuje portfolio smartphonů s Windows Phone 8

25.02.2013 14:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nokia doplňuje portfolio smartphonů s Windows Phone 8

Nokia doplňuje portfolio smartphonů s Windows Phone 8 | foto: CHIP

Na veletrhu Mobile World Congress ve španělské Barceloně představila Nokia dva nové smartphony řady Lumia.

Nokia Lumia 720 je cenově příznivější alternativou k modelům 920 a 820. Za cenu v přepočtu kolem 8 000 Kč nabídne 4,3palcový displej s (dnes už poměrně nízkým) rozlišením 800 × 480 bodů, 1GHz dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 a 512 MB operační paměti. Uživatelskou paměť o kapacitě 8 GB lze rozšířit pomocí microSD karet. Kvalitní 6,7Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss se světelností f1.9 doplňuje přední kamera s rozlišením 1,3 Mpx a širokoúhlým objektivem. Podobně jako model 820 bude Nokia Lumia 720 dostupná ve více barevných provedeních s výměnnými kryty, včetně krytu umožňujícího bezdrátové dobíjení akumulátoru.

Operační systém Windows Phone 8 doplňuje sada aplikací HERE, která zahrnuje HERE Maps, HERE Drive s plnohodnotnou turn-by-turn navigací a HERE Transit. Nokia Music nabízí neomezené streamování hudby, bez reklam nebo poplatků za odběr, zahrnuje také možnost stahovat seznamy skladeb k poslechu v režimu off-line. Díky propojení s NFC může být hudba snadno přenášena z telefonu Nokia Lumia 720 přímo do NFC příslušenství, které to umožňuje, jako například JBL PlayUp přenosného reproduktoru, a to jednoduše fyzickým přiblížením obou zařízení.

Další nový model, Nokia Lumia 520, bude s cenou kolem 4 500 Kč nejdostupnějším smartphonem Nokia s operačním systémem Windows Phone 8. Jeho výbava zahrnuje 4“ IPS LCD (800 × 480 bodů), 1 GHz dvoujádrový procesor, 512 MB RAM a 5Mpx fotoaparát.

Termín uvedení nových smartphonů na evropské trhy Nokia zatím neupřesnila.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení