Menu

Nová funkce Googlu: uživatelé Androidu se nyní mohou těšit na inovaci vyhledávání

16.11.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová funkce Googlu: uživatelé Androidu se nyní mohou těšit na inovaci vyhledávání

Nová funkce Googlu: uživatelé Androidu se nyní mohou těšit na inovaci vyhledávání | foto: Brett Jordan/Pexels

Aplikace Google získaly novou funkci, která prochází fází beta testování. Uživatelé Androidu díky ní budou moci využít vyhledávání Google kdykoliv, protože bude k dispozici v podobě rychlého přístupu.

Google pracuje na nové funkci pro svůj vyhledávač. Ta by měla posílit jeho přítomnost a možnosti využívání z více míst. Informuje o tom portál 9to5Google ve svém příspěvku "Google app readying a Search chat head for quick text & voice queries on Android". Nová funkce bude podobná známým chatovacím bublinám, které používají některé z komunikátorů.

Tyto chatovací bubliny lze libovolně umístit na okraj obrazovky a umožňují uživatelům rychlý přístup ke konverzacím. Nová funkce Googlu má trochu těžkopádný název: "Bubble to access Google Search anytime". Ve volném překladu Bublina pro přístup k vyhledávání Google kdykoliv. Bude obsahovat dvě další tlačítka – vyhledávání hlasem nebo zadáním z klávesnice.

chatrbubbles

| Zdroj: Twitter/Mishaal Rahman (@MishaalRahman)/9to5Google

Nová funkce Google: tlačítka jsou momentálně ve fázi beta testování

Nová funkce se v současnosti testuje ve verzi 12.44 Aplikací Google. Stále je ve fázi beta. Podobně jako bubliny chatu lze i tuto novinku pro vyhledávání umístit kamkoliv na levý nebo pravý okraj obrazovky. Zůstává vždy v popředí, i když jsou otevřeny jiné aplikace.

Uživatelé, kteří by nechtěli tuto funkci využívat, mohou zůstat klidní. Jakmile bude k dispozici, Google se zeptá, zda ji chcete aktivovat. Tlačítka lze navíc dočasně nebo trvale deaktivovat přetažením na spodní část obrazovky do příslušného pole. Zatím nebylo upřesněno, kdy bude funkce oficiálně zavedena.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    další bezpečnsoní problém androidu

    Bohužel, i když ta funkce má jít vypnout, google nás existencí tohoto nástroje znovu ujišťuje o své schopnosti trvale odposlouchávat každého uživatele skrze androidová zařízení.
    To je velmi nepříjemné, věřím, že přinejmenším ve větších firmách se dočkáme rostoucího počtu zákazů, přijít s běžným mobilem nejen na poradu ale i na pracoviště.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení