Menu

Nová hvězda Canonu

08.02.2016 16:37 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nová hvězda Canonu

Nová hvězda Canonu | foto: CHIP

Nová vlajková loď mezi digitálními zrcadlovkami značky Canon se jmenuje EOS-1D X Mark II. Zvládne například kontinuální snímání rychlostí 14 snímků za sekundu ve formátu RAW při funkčním automatickém zaostřování i expozici se sledováním a 16 snímky/s v režimu živého náhledu.

Canon EOS-1D X Mark II je nejsvižnější digitální zrcadlovkou systému EOS v historii – částečně i díky dvojici nových procesorů DIGIC 6+. Nejnovější zrcadlovka je tak vhodná pro zachycení rychle se pohybujících objektů, ať již ve volné přírodě, nebo na sportovních mistrovstvích. Výbava zahrnuje nový Full Frame snímač CMOS s rozlišením 20,2 megapixelu, novou zaostřovací technologii Al Servo AF III+ i podporu natáčení filmů v rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60p. Fotoaparát se také může pochlubit širokým rozsahem citlivosti ISO 100 až 51 200.

Novinkou je i podpora paměťových karet standardu CFast 2.0, díky které umožňuje EOS-1D X Mark II pořídit při kontinuálním snímání sekvence s neomezeným počtem snímků ve formátu JPEG nebo se 170 snímky ve formátu RAW. Vestavěná GPS jednotka zaznamenává do EXIF dat lokalizační údaje o pořízení každého snímku a profesionálním uživatelům tak usnadňuje uchování přesných informací o místě fotografování. Doporučená prodejní cena novinky je 164 990 Kč a prodej bude zahájen v květnu 2016.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení