Menu

Nová verze mechanické klávesnice Genesis RX85

07.09.2017 12:15 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nová verze mechanické klávesnice Genesis RX85

Nová verze mechanické klávesnice Genesis RX85 | foto: CHIP

Klávesnice Genesis RX85 byla uvedena na trh v minulém roce současně se spínači Kailh Brown. Nyní se značka Genesis rozhodla poskytnout hráčům počítačových her možnost volby a uvádí tuto klávesnici v modelovém provedení Kailh Red a Blue.

Červené spínače jsou mezi hráči oblíbenější. Jejich obliba se odvíjí od skutečnosti, že klávesy vyžadují menší sílu pro aktivaci. Proto je provedení s červenými spínači ideální například pro hry, při kterých se vyžaduje konstantní stlačení kláves.

Modré spínače jsou na druhé straně dobrou alternativou pro všechny, kdo klávesnici často používají pro psaní. Tyto spínače mají charakteristický zvuk kliknutí a rozpoznatelný moment aktivace. Proto poskytují při psaní skvělý zážitek, ale i jistotu stisknutého tlačítka.

Tato klávesnice je mimo jiné vybavena speciálním knoflíkem pro ovládání hlasitosti. Dále má 12 kláves pro speciální funkce a profilovanou opěrku pro zápěstí, která se ke klávesnici přidělává magnetickými úchytky. Uživatelé, kteří si chtějí individuálně nastavit výšku klávesnice od desky pracovního stolu, mohou využít variabilní gumové podložky.

Přesto, že cena je na mechanickou klávesnici velmi příznivá, Genesis prohlašuje, že klávesnice RX85 je velmi odolný a dobře vyrobený produkt. Označení kláves znaky a písmeny je provedeno speciální technologií, která zajišťuje, že označení je odolné vůči otěrům. Životnost klávesnice je tím ještě dále zvýšena.

Všechny klávesy podporují funkci N-key Rollover. Tato důležitá funkce klávesnice RX85 zajišťuje, že jakákoli kombinace současného stlačení kláves bude spolehlivě odeslána do počítače. Navíc tato klávesnice umožňuje vypnout ovládací klávesu Windows, a zamezit tak náhodnému přepnutí na desktopové rozhraní.

Genesis RX 85 je moderní mechanická klávesnice a je tedy vybavena i funkčním a efektním podsvícením. Toto zařízení nabízí až 20 světelných režimů: osm standardních, deset herních, které jsou určeny pro dané specifické žánry, a dva režimy s možností individuálního nastavení.

Mechanická klávesnice Genesis RX 85 je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a internetových obchodů. Doporučená koncová cena je 2150 Kč včetně DPH.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení