Menu

Nová vysokokapacitní trasa optické sítě Praha-Vídeň zlepší tranzitní přenosy dat

25.10.2016 15:46 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Nová vysokokapacitní trasa optické sítě Praha-Vídeň zlepší tranzitní přenosy dat

Nová vysokokapacitní trasa optické sítě Praha-Vídeň zlepší tranzitní přenosy dat | foto: CHIP

Dokončení projektu vysokokapacitní DWDM trasy pro datové, internetové a hlasové přenosy se v těchto dnech podařilo českému telekomunikačnímu operátorovi Dial Telecom.

Kapacita nové sítě mezi Prahou a Vídní je 100 Gbit/s (mnohonásobně) a v budoucnosti bude možné ještě více. Dobudování trasy stálo operátora desítky milionů korun.  Nová trasa má ultra nízkou latenci a ve vídeňském datacentru byl zároveň zřízen přístupový bod pro poskytování místních i mezinárodních tranzitních služeb.

Budování tuzemských i evropských optických sítí a přístupových bodů považuje Dial Telecom za jednu ze svých priorit. Jde o finančně náročnou, nicméně o strategicky důležitou komunikační infrastrukturu. Obzvláště v době, kdy velmi rychle narůstají nároky uživatelů, operátorů, datacenter a všech institucí na kvalitní, bezpečné a vysoce datově náročné přenosy dat. Typicky jde o u uživatelů o sledování videí, v případě firem pak náročné přenosy firemních dat (zálohování, ERP, CRM, konference ad.).

S novou DWDM trasou Praha-Vídeň tak byl ve Vídni (Data Centre Vienna – Interxion, Louis-Haefliger-gasse 10) zřízen přístupový bod Ethernet/IP/MPLS sítě pro poskytování paketově orientovaných služeb.

Dial Telecom tak pokračuje s rozvojem svých „DCM free“ optických transportních DWDM tras využívajících koherentní detekci, která umožňuje dosahovat rychlostí n x 100 Gbit/s a v budoucnu i vyšších a zaručuje zároveň nízkou latenci přenášeného signálu. Dial Telecom tak chce být při rozšiřování sítě co nejblíže ke svým zákazníkům a přitom zajišťovat rychlou implementaci moderních technologií a dostupnost datových a hlasových služeb.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení