Menu

Nové amatérské digitální zrcadlovky Canon

17.02.2017 12:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové amatérské digitální zrcadlovky Canon

Nové amatérské digitální zrcadlovky Canon | foto: CHIP

Nové amatérské digitální zrcadlovky Canon

Oba nové modely digitálních zrcadlovek jsou založeny na stejném optickém snímači i obrazovém procesoru. Model Canon EOS 77D (doporučená cena 24 500 Kč) se od modelu EOS 800D (cena 23 300 Kč) se liší v tom, že nabízí více ovládacích prvků (má navíc dvojici ovladačů clony a závěrky) a lepší kontrolu nad přístrojem a má také například navíc stavový displej.

Nejnovější digitální zrcadlovky se mohou pochlubit i velmi rychlým automatickým zaostřováním s 45 křížovými body v režimu živého náhledu – k zaostření jim stačí tři setiny sekundy. Fotografovat s nimi můžete rychlostí až 6 snímků za sekundu.

Podle Canonu si také skvěle poradí i s fotografováním při špatných světelných podmínkách, například během východu nebo západu slunce a to díky maximální hodnotě citlivosti ISO 25 600, kterou lze rozšířit až na 51 200. Součástí obou nových modelů je také měřící snímač RGB+IR s rozlišením 7 560 pixelů, který zohledňuje i jemné nuance v záběru – jako je například tón pleti – a zajistí přesnou expozici.

Díky podpoře rozlišení Full HD při snímkovací frekvenci 60p a režimu HDR Movie Shooting umožňují nové zrcadlovky jak natáčení filmů tak i pořizování statických snímků rychle se pohybujících objektů. Nechybí ani technologie automatického zaostřování s duálními pixely senzoru CMOS, která si skvěle poradí se sledováním objektů v pohybu a nabízí plynulé zaostřování. K dispozici je také pětiosý digitální stabilizátor obrazu, jenž eliminuje vliv pohybu fotoaparátem při natáčení filmů z ruky.

Méně zkušení uživatelé určitě ocení průvodce ovládáním EOS 800D, který přímo na fotoaparátu vysvětlí vliv jednotlivých nastavení na pořizování snímků, poradí s přenosem výsledných záběrů a pomůže se zdokonalováním fotografických dovedností.

 

Vyfotit, připojit a sdílet

Díky Wi-Fi konektivitě a funkci NFC mohou uživatelé své fotografie i filmy snadno nahrát na chytrá zařízení nebo do Canon Connect Station a následně je upravit nebo sdílet. Nechybí ani podpora trvalého propojení pomocí technologie Bluetooth, tedy i možnost prohlížení snímků bez vyndání fotoaparátu z brašny, nebo vzdálené ovládání z chytrého zařízení či pomocí nového dálkového ovladače BR-E1.

Nový setový objektiv EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM je vhodnou variantou pro první zkušenosti s univerzálními digitálními zrcadlovkami. Úspěšně si poradí s širokou škálou záběrů počínaje fotografováním krajiny a konče například snímáním portrétů.

 eos-77d-ef-s-18-135mm-nahled

Klíčové vlastnosti digitální zrcadlovky EOS 77D:

  • Instinktivní ovládání
  • Rozlišení 24,2 megapixelů
  • Snadno použitelné automatické zaostřování se 45 křížovými body
  • Technologie Bluetooth pro vzdálené bezdrátové ovládání a sdílení pomocí chytrých zařízení
  • Plynulé, rychlé a přesné zaostřování při natáčení filmů díky technologii automatického zaostřování s duálními pixely CMOS

 eos-800d-fsl-with-l271-rti-814-nahled

Klíčové vlastnosti digitální zrcadlovky EOS 800D:

  • Obrazová kvalita digitální zrcadlovky se snímačem typu APS-C a rozlišením 24,2 megapixelů
  • Optický hledáček a otočný dotykový displej
  • Snadné bezdrátové sdílení snímků pomocí chytrých zařízení
  • 45 křížových bodů AF a nejrychlejší automatické zaostřování v režimu živého náhledu na světě
  • Snadné natáčení špičkově ostrých filmů v rozlišení Full HD

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení