Menu

Nové analytické nástroje Karsa Monitor

13.09.2014 06:19 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nové analytické nástroje Karsa Monitor

Nové analytické nástroje Karsa Monitor | foto: CHIP

Společnost Karsa Technologies představila analytické nástroje, které dávají e-shopům a distributorům možnost sledovat a vyhodnocovat detailně i souhrnně ceny produktů v konkurenčních e-shopech.

Nová webová aplikace zpřístupňuje všechna data formou přehledných grafů v reálném čase. Porovnává přitom ceny více než 2 milionů produktů ve stovkách českých i zahraničních e-shopů. Moderní cloudový nástroj zjednoduší provozovatelům e-shopů analýzu cen zboží a zajistí jim konkurenční výhodu při strategickém plánování a vlastní cenotvorbě. Kromě dat o cenách produktů v reálném čase nabízí Karsa Monitor i denní reporting konkurence a možnost srovnávání historických dat. Vývoj aplikace trval 14 měsíců a na její přípravě se podílely i největší české e-shopy.

Kromě analýzy cenových hladin sleduje Karsa Monitor i cenové strategie na trhu. Aplikace například ukazuje, zda konkurence přeceňuje plošně, po kategoriích či zda se soustředí jen na stěžejní produkty. Nástroj také identifikuje, jak české e-shopy reagují na cenové akce největších hráčů v daném segmentu. Data v aplikaci je možné aktualizovat až padesátkrát denně, což umožňuje obchodníkům rychlou reakci na aktivity konkurence v nejlukrativnějších obdobích, jako jsou například předvánoční nákupy či sezónní slevy.

Díky paměťové optimalizaci velkých dat a využití masivní paralelizace se vývojářům Karsa Technologies podařilo zajistit generování grafů založených na gigabytech dat v řádu sekund. Okamžité zpracování statistických údajů lze využít například pro testování rychlých cenových akcí a reakcí trhu. Nové analytické nástroje s nepřetržitým přístupem k aktuálním reportům poskytují možnost rychlé reakce a přizpůsobení vlastní cenotvorby z krátkodobého i dlouhodobého pohledu.

Nová aplikace je určena nejen provozovatelům e-shopů, ale také distributorům. Ti ji využijí především k monitoringu cenových hladin i pro nalezení nových příležitostí na trhu. Mezi hlavní funkce Karsa Monitoru patří online analýza, denní reporting prostřednictvím e-mailu a XML datové soubory pro napojení do dalších systémů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení