Menu

Nové desktopové disky WD se SATA 3 6Gb/s

24.11.2010 13:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové desktopové disky WD se SATA 3 6Gb/s

Nové desktopové disky WD se SATA 3 6Gb/s | foto: CHIP

Společnost Western Digital uvedla na trh pevné disky z řady Caviar Black SATA 6 Gb/s (WD Caviar Black 2 TB WD2002FAEX, 1.5 TB WD1502FAEX a 750 GB WD7502AAEX) a nabízí tak ucelenou řadu pevných disků s rozhraním SATA 6Gb/s, které budou kompatibilní s přicházející vlnou hardwarových produktů s technologií SATA 6 Gb/s.

Pevné disky WD SATA 6 Gb/s budou tedy k dostání ve dvou produktových řadách (WD Caviar Blue a WD Caviar Black). Western digital nabízí v rámci svého portfolia ještě “zelené” disky WD Caviar Green, u kterých zatím používá stávající rozhraní SATA 3 Gb/s, stejně jako u mobilních 2,5” disků Scorpio Black a Scorpio Blue. Starší 3Gb rozhraní je zatím kupodivu montováno i do SSD disků SiliconEdge Blue, ale v rámci rychlých systémových magnetických disků WD Velociraptor je 6Gb SATA již několik měsíců realitou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení