Menu

Nové iPhony: čeká nás v příštím roce revoluce v oblasti fotoaparátu?

20.04.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové iPhony: čeká nás v příštím roce revoluce v oblasti fotoaparátu?

Nové iPhony: čeká nás v příštím roce revoluce v oblasti fotoaparátu? | foto: Laura Chouette/Unsplash

Do představení iPhonu 13 nás čeká ještě několik měsíců, ale už se objevují první zprávy o jeho nástupci. Expert společnosti Apple informuje, že výrobce plánuje pro modely roku 2022 několik zajímavých inovací v oblasti fotoaparátů, které by mohly přinést novou éru focení smartphony.

Analytik Ming-Chi Kuo se loni projevil jako spolehlivý zdroj informací. Co se týče otázek kolem Apple a jeho iPhonů, zřejmě má dobré zdroje. Nedávno se vyjádřil k možným úpravám pro iPhone 14. Informuje o tom server MacTechNews.

Podle nejnovějších informací vybaví Apple v roce 2022 anebo později alespoň výkonnější modely iPhonů 48megapixelovým fotoaparátem, který by měl používat zcela nový systém objektivů. Informátor zde velmi pravděpodobně naráží na nové periskopové uspořádání, o kterém už se nějaký čas spekuluje. Kuo předpokládá, že inovativní koncepce by mohla posunout focení iPhony na zcela novou úroveň. V letošní řadě iPhone 13 novinka ale pravděpodobně uvedena ještě nebude.

Plánuje se také vylepšení v oblasti nahrávání videí. iPhony by měly od příštího roku umět natáčet videa v rozlišení 8K.

Podle informátora Kua ale důvodem upgradu v oblasti fotoaparátů není zlepšení kvality focení a natáčení videí. Apple se mnohem více zajímá o to, aby iPhony byly použitelné v oblastech rozšířené a virtuální reality. Zde je důležité zejména vysoké rozlišení 8K, nebo dokonce 16K, a to aby bylo možné optimálně propojit reálný a umělý svět.

iPhony v roce 2022: jaké modely plánuje apple?

iphoncamera

Apple zřejmě plánuje v roce 2022 vybavit své iPhony mimořádně výkonným fotoaparátem s inovativní technologií objektivů. | Zdroj: janeb13/Pixabay

Kuo dále uvádí, že Apple chce příští rok uvést na trh celkem čtyři modely. Ve srovnání se současnou řadou iPhonů bude pravděpodobně vynechán 5,4palcový model iPhone mini, což vzhledem k jeho slabým prodejním číslům není žádné překvapení.

Místo toho Apple plánuje představit dva špičkové modely s 6,7" displeji a dva levnější modely formátu 6,1". Je v zásadě možné, že verze mini budou zcela nahrazeny populárnějšími modely iPhone SE.

Další zajímavá inovace, o které se Kuo také zmiňuje, se týká odemykacích mechanizmů iPhonů modelového roku 2022. Například snímače pro rozpoznání obličeje Face ID a otisků prstů Touch ID by měly být instalovány za displejem. Černý výřez na horním okraji obrazovky, který se mnoha uživatelům nelíbí, by tak už nebyl potřeba. Kuo ale očekává, že zcela bez výřezu nebude možné se obejít minimálně do roku 2023. Alespoň pro Face ID bude pravděpodobně prozatím zapotřebí alespoň malý otvor.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení