Menu

Nové IPS displeje od AOC mají být levné

25.08.2011 12:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové IPS displeje od AOC mají být levné

Nové IPS displeje od AOC mají být levné | foto: CHIP

Obdrželi jsme tiskovou zprávu společnosti AOC, která informuje o tom, že od září začne prodávat dva nové IPS displeje s 21,5“, resp. 23“ úhlopříčkou, které mají být zajímavé hlavně nízkou cenou. Bohužel tisková zpráva zároveň dodává, že cena ještě nebyla stanovena.

Oba modely mají disponovat IPS panelem s plným HD rozlišením a LED podsvícením. Signál do nich bude přinášen prostřednictvím VGA, DVI a HDMI vstupů. Výrobce deklaruje hodnoty jasu a kontrastu na úrovni 250 cd/m² a 1,000:1 / 20,000,000:1. Výhodou technologie IPS bývají vyšší pozorovací úhly, ale už jsme se v praxi setkali i s levnými IPS displeji s úhly blížícími se klasickým TN panelům, takže musíme počkat, až si je budeme mít možnost sami změřit. Výrobce dále udává dobu odezvy s hodnotou 5 ms. Monitory se mají vyrábět zcela bez použití rtuti a podle AOC budou energeticky úsporné a budou splňovat mezinárodní energetické standardy.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení