Menu

Nové IPS monitory od LG

21.06.2013 13:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové IPS monitory od LG

Nové IPS monitory od LG | foto: CHIP

LG Electronics začíná prodávat novou modelovou řadu monitorů s vylepšenou technologií IPS. Je mezi nimi i 29“ displej se širokoúhlým poměrem stran 21:9, dotykový 23“ monitor, určený hlavně pro Windows 8 a 27“ monitor s WQHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů.

 

 

 

UltraWide monitor LG 29EA93 má nezvyklý poměr stran 21:9 a 29“ úhlopříčku, takže se ideálně hodí pro sledování filmů v širokoúhlém kinoformátu, ale široký prostor panelu mohou ocenit i grafici pro odkládání nabídkových menu nebo uživatelé, kteří potřebují pracovat s více dokumenty najednou.

Široká obrazovka využívá funkci 4-Screen Split, která umí rozdělit plochu panelu na čtyři samostatné segmenty, takže již nemusíte ručně upravovat velikost a polohu každého otevřeného dokumentu, ale několika kliknutími myši je můžete uspořádat do několika typů rozestavění. Praktická je i funkce Dual-Link Up, která dokáže monitor propojit současně s dvěma externími zařízeními, jako je např. notebook, chytrý telefon, fotoaparát či externí pevný disk. Monitor LG UltraWide nabízí podle výrobce 100% pokrytí barevného prostoru sRGB možnost kalibrace barev. Doporučená maloobchodní cena tohoto monitoru je 13 900 Kč vč. DPH.

Monitor LG 23ET83 Touch 10 má 23“ IPS obrazovku s běžným poměrem stran 16:9 a Full HD rozlišením, která podporuje desetibodové dotykové ovládání, takže se ideálně hodí pro obsluhu Windows 8. Podobných monitorů na trhu není mnoho, takže se tešíme, až si jej budeme moci vyzkoušet na našem testlabu. Monitor se prodává za doporoučenou cenu 10 300 Kč vč. DPH.

Pro grafiky a fotografy je určen 27“ IPS monitor LG 27EA83R ColorPrime s vysokým rozlišením Wide Quad High Definition (WQHD) 2560 x 1440 pixelů a otočným panelem, který podle výrobce pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB. Monitor získal od asociace TIPA ocenění „Nejlepší fotografický monitor“ roku 2013. Prodávat se bude od července 2013 za doporučenou cenu 13 000 Kč vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení