Menu

Nové nabíjecí baterie Energizer vydrží podle výrobce déle

01.02.2012 12:09 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové nabíjecí baterie Energizer vydrží podle výrobce déle

Nové nabíjecí baterie Energizer vydrží podle výrobce déle | foto: CHIP

Díky vylepšeným vlastnostem nabízí podle výrobce nabíjecí baterie Energizer Extreme a Precision vyšší kapacitu a dlouhou životnost. A to při zachování jejich klíčové výhody, tedy dlouhodobé skladovatelnosti v nabitém stavu bez samovolného vybíjení.

Vlastnosti NiMH nabíjecích baterií jsou dány vhodným sladěním tří klíčových technologických součástí: kladné a záporné elektrody a vrstvy, která je odděluje – separátoru. Vhodnou volbou velikostí elektrod a tloušťky separátoru pak mohou výrobci připravit baterie daných vlastností.
Zatímco změna kladné elektrody má vliv na dobu provozu, tedy jak dlouho bude nabíjecí baterie schopna dodávat elektrický proud, záporná elektroda ovlivňuje celkový počet nabíjecích cyklů, který baterie během své životnosti snese. Na tloušťce separátoru pak závisí schopnost uchování kapacity a rychlost postupného samovybíjení.
Právě na kombinaci těchto do jisté míry protichůdných požadavků pak záleží, jak se nabíjecí baterie bude chovat v provozu. Díky svým vlastnostem mohou nabíjecí baterie Extreme a Precision nahradit klasické jednorázové alkalické baterie, samozřejmě s výhodou možnosti opakovaného dobíjení. Obě řady nabídnou vysoký počet nabíjecích cyklů – minimálně 500.
Zatímco běžné NiMH nabíjecí baterie každý den skladování ztrácí cca 1 % kapacity, nové baterie Energizer jsou podle výrobce navrženy tak, aby si udržely nabití až jeden rok či déle. Řada Extreme nabízí kapacitu 2300 mAh a řada Precision ještě o 100 mAh více.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení