Menu

Nové potíže s Windows 11: Microsoft chce na různých místech systému zobrazovat reklamu

16.03.2022 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové potíže s Windows 11: Microsoft chce na různých místech systému zobrazovat reklamu

Nové potíže s Windows 11: Microsoft chce na různých místech systému zobrazovat reklamu | foto: Huy Phan/Unsplash

Microsoft se stále častěji snaží propašovat reklamu i do Windows 11. Podle informací od uživatelů se nyní začíná ojediněle objevovat i v Průzkumníku souborů.

Na mnoha místech Windows 11 se Microsoft pokouší zobrazovat reklamu. Prozatím na své vlastní produkty. Nedávno k tomu použil také Průzkumníka souborů. Zmiňuje se o tom server XDA Developers. Uživatelé hlásí, že se v prostředí zabudovaného nástroje, který je už dlouhou dobu nedílnou součástí Windows, setkali s reklamním bannerem na Microsoft Editor.

Reklama se objevuje v sestavení Windows 11 22572 vývojářského kanálu programu Insider. Microsoft Editor je nástroj pro kontrolu gramatiky a pravopisu. Reklama byla umístěna do složky s dokumenty. Pokud už to musí být, zde to má alespoň vazbu k typu souborů, zobrazovaných ve složce. Oblíbenou alternativou je software Grammarly.

w11adstwitter

| Zdroj: Twitter/Florian (@flobo09)

Inovace ve Windows 11: Microsoft se stále ve větší míře věnuje zobrazování reklamy

Skutečnost, že se nadále budou v prostředí Průzkumníka setkávat s reklamou, může spoustu uživatelů naštvat. V systému Windows 11 se reklama zobrazuje i na mnoha dalších místech. Například v integrované aplikaci pro elektronickou poštu se uživatelům doporučuje Microsoft Outlook. Po nové instalaci Windows 11 si uživatelé také mohou všimnout inzerce na mnoho aplikací Microsoftu, které se zobrazují při rozbalení nabídky Start.

Zatím se neví, jak to bude s reklamou v Průzkumníku do budoucna. V současnosti se tato inovace zřejmě testuje pouze v malém měřítku v rámci programu Insider. Nicméně jistý signál pro budoucí vývoj to může být.

Brandon LeBlanc, produktový manažer pro Windows ve společnosti Microsoft, na žádost serveru XDA Developers o komentář odpověděl, že reklamní banner byl interním experimentem a nebyl určen pro uživatele: "Jednalo se o experimentální banner, který nebyl určen k externímu zveřejnění a byl vypnut."

I kdyby se mělo jednat o interní test, skutečnost, že se o této funkci vůbec uvažuje, může být pro některé uživatele dostatečně nepříjemná. Uvidíme později, zda se tyto reklamy v budoucnu nakonec skutečně objeví i v plné verzi Windows 11.

Zdroj: XDA Developers

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení