Menu

Nové příslušenství pro virtuální realitu

11.01.2017 10:42 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové příslušenství pro virtuální realitu

Nové příslušenství pro virtuální realitu | foto: CHIP

Firma HTC představila na výstavě CES nové příslušenství pro virtuální realitu. Vive Tracker a popruh Vive Deluxe Audio rozšíří možnosti vývojářů, prodejců i zákazníků. V roce 2017 čekají Vive i bezdrátové adaptéry.

Na veletrhu CES představilo HTC příslušenství pro set virtuální reality HTC VIVE. Zákazníci se mohou v průběhu roku 2017 těšit na pohodlnější systém uchycení headsetu Vive Deluxe Audio Strap, vybavený vlastními sluchátky a sdruženým kruhovým dotahováním na zátylku. Příjemným posunem je i propracovanější vedení kabeláže. Další novinkou je Vive Tracker, který umožní vývojářům snadno sledovat ve virtuální realitě jakékoliv příslušenství.

vive-tracker-img-3-side-nahled

Vive Tracker má výšku 42,27 mm, průměr 99,65 mm a hmotnost pouhých 85 g. Zařízení je určené pro přesné sledování pozice a pohybu ve virtuálním světě. HTC Vive Tracker umožní vývojářům implementovat do systému virtuální reality jejich vlastní periferie. Na veletrhu CES bylo prezentováno 8 integrací Vive Trackeru, například obouruční zbraň, rukavice nebo požárnická hadice se skutečnou proudnicí. Alternativou může být i využití běžných objektů. Uživatel tak bude moci například hrát virtuální tenis s vlastní reálnou raketou.

vive-deluxe-audio-strap-back-2-nahled

Nový Vive Deluxe Audio Strap přináší zvýšený komfort a polohovatelná sluchátka pro 360° zvuk. Nový systém popruhů usnadňuje nasazení headsetu a rychlé nastavení optimální velikosti pomocí centrálního nastavení velikosti, které zároveň zajišťuje jistější a stabilnější uchycení. Příjemným detailem jsou kvalitní polohovatelná sluchátka, která tak padnou skutečně každému a nový systém vedení kabelů od headsetu.

HTC rovněž oznámilo, že v roce 2017 očekává první komerčně dostupné bezdrátové adaptéry pro virtuální realitu a předvedlo první adaptér jménem TPCast. Ten vznikl v rámci programu podpory vývojářů Vive X a v základní konfiguraci umožňuje až hodinu a půl virtuálních zážitků s latencí pod 2 ms. Komerční dostupnost je v tomto případě očekávána v druhém čtvrtletí roku 2017 a to za cenu 249 USD. Později bude možné dokoupit větší akumulátor, který prodlouží možnost bezdrátového pobytu ve virtuální realitě až na pět hodin. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení