Menu

Nové televizory Panasonic

21.02.2011 11:18 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové televizory Panasonic

Nové televizory Panasonic | foto: CHIP

Společnost Panasonic představila minulý týden v Londýně nové řady televizorů, určených pro jarní a letní trh. Zajímavé novinky najdeme jak v kategorii plazmových, tak LCD televizorů. Inovace přináší také systém VieraConnect, který spojuje televizory s internetem.

Plazma a neoPlazma

Panasonic uvádí na trh čtyři modelové řady plazmových televizorů, označené VT30, GT30, ST30 a G30 s úhlopříčkami v rozpětí od 106 do 165 cm, tedy od 42“ do 65“. Všechny modely jsou vybaveny panely s obnovovací frekvencí 600 Hz s a technologiemi pro optimalizaci obrazu. Hlavní výhodou plazmových obrazovek je v porovnání s LCD modely vyšší sytost černé barvy. Panely VT30 a GT30 splňují certifikaci THX, která se uděluje pouze v tom případě, že je televizor schopen poskytnout precizní audiovizuální zážitek, na jaký jsme zvyklí z profesionálně vybavených kinosálů. Tuto certifikaci pro zobrazení ve 3D získal Panasonic pro své televizory jako jediný na světě.

Panasonic kladl při vývoji důraz na design, což je nejlépe znát u řady VT30, která míří na trh v celoskleněném provedení. Panely neoPlasma jsou také extrémně tenké a v profilu mají pouhé 3 cm. Nejvyšší řada VIERA VT30 nabídne čtyři modely s úhlopříčkami 106, 127, 139 a 165 cm. Všechny splňují požadavky certifikace THX pro 2D i 3D obraz. Modelová řada VT30 má v základní výbavě dvoje 3D brýle. Také další řady GT30 a ST30 podporují 3D zobrazení a nabídnou modely s úhlopříčkami 106, 116 a 127 cm (42“, 46“ a 50“).

Všechny televizory přehrávají materiál uložený v komprimovaných formátech DivX, MKV, MP3, DivX HD a JPEG a nechybí jim ani možnost nahrávat přímo na externí pevný disk nebo na SD kartu. Videosoubory ve formátech AVCHD, MKV, WMV, DivX a DivX HD lze přehrát buď z přenosného disku nebo „streamovat“ přes bezdrátový wi-fi adaptér, který umožňuje sdílení multimediálních souborů v domácí síti. Modelová řada VT30 má wi-fi adaptér ve standardní výbavě, k televizorům řady GT30 a ST 30 lze tzv. USB dongle přikoupit. Plazmové i LCD televizory jsou vybaveny funkcí VieraConnect, která zpřístupňuje internetové služby, a populární aplikace Skype pro videotelefonování. Televizory řady VT30, GT30 i ST30 s úhlopříčkou 106 cm se začnou na českém trhu prodávat již v dubnu tohoto roku.

 

LCD TV s LED a panely IPS Alpha

Panasonic představil kromě plazmových televizorů také novinky z řad 3D LED televizorů. Nové televizory jsou vybaveny panely IPS Alpha s rychlou odezvou, kvalitním podáním černé (i když stále horším než u plazmy), širokými úhly pohledu a technologiemi pro eliminaci zdvojeného obrazu.

Mezi LCD televizory najdeme modely s úhlopříčkami již od 19“, což je u Panasonicku zajímavá novinka. Právě díky nabídce i malých úhlopříček se tato řada hodí i do menších obývacích pokojů. LCD panely s LED podsvícením a technologií IPS Alpha mají rychlou 2ms odezvu, takže se hodí jak pro hraní her, tak pro sledování sportu.

Panasonic představuje dvě řady 3D LED televizorů - DT30 a DT35. Obě mají štíhlý design Pure Line a úhlopříčky – 82 a 94 cm. Všechny modely budou vybaveny internetovou službou VieraConnect, wi-fi konektivitou, možností nahrávat filmy na externí HDD či SD kartu, přehrávačem multimediálních souborů VIERA Image Viewer, certifikací DLNA, PC vstupem, čtyřmi terminály HDMI a třemi USB porty. Na českém trhu je očekáváme v dubnu 2011, ceny dosud nebyly stanoveny.

 

VieraConnect nahrazuje VieraCast

Nová služba VieraConnect rozšiřuje možnosti dosavadního systému Viera Cast. Na českém trhu bude touto technologií vybaveno 55 % prodávaných televizorů Panasonic a nově ji najdeme rovněž u televizorů z nižšího cenového spektra.

Systém nabízí jednoduché a intuitivní grafické uživatelské rozhraní ve 3D podobě. Ihned po zapnutí televizoru se můžete pustit do prohlížení televizního archivu nebo do dalších činností, které služba umožňuje. V archivu najdete kromě nabídky zahraničních stanic také exkluzivní obsah TV Nova a webových stránek Tn.cz.

Mezi další nabízené služby a funkce patří nejrůznější interaktivní hry (Black Jack, šachy, mahjong, poker, solitaire apod.). Výhodou je možnost komunikovat v rámci sociálních sítí Facebook nebo Twitter, případně prohlížet videozáznamy na YouTube. Nechybí ani podpora komunikačního programu Skype.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení