Menu

Nový gadget pro milovníky zvířat: chytrý obojek může psům zachránit život

06.01.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nový gadget pro milovníky zvířat: chytrý obojek může psům zachránit život

Nový gadget pro milovníky zvířat: chytrý obojek může psům zachránit život | foto: Jamie Street/Unsplash

Nové zařízení by mohlo být zajímavé pro mnoho chovatelů psů. Výrobce Invoxia představil na veletrhu CES 2022 chytrý obojek pro psy. Jeho prostřednictvím lze získat přesnou polohu čtyřnohého přítele, a také monitoruje jeho zdravotní stav.

Francouzský výrobce chytrých zařízení Invoxia představil v průběhu veletrhu spotřební elektroniky CES 2022 nový gadget pro majitele psů. Jde o biometrický obojek Invoxia Smart Dog Collar. Zařízení je určeno ke sledování polohy a zdravotního stavu zvířete.

V obojku jsou zabudovány senzory, které sledují dech a srdeční tep psa. Zjištěné anomálie lze přímo odeslat majiteli anebo veterináři. Zabudované prvky umělé inteligence filtrují naměřená data a provádějí jejich klasifikaci. Případná hrozící onemocnění by tak měla být odhalena v jejich raném stádiu.

Monitorující gadget pro čtyřnohé přátele: chytrý obojek pro psy se objeví v polovině roku 2022

invoxia

Prostřednictvím chytrého obojku pro psy by mělo být vždy možné přesně lokalizovat polohu zvířete. | Zdroj: Invoxia

K určení polohy zvířete se používá několik technologií. Díky kombinaci Bluetooth, Wi-Fi, GPS a LTE-M by majitelé psů nemuseli řešit problém absence anebo výpadků mobilního signálu a měli by mít možnost vždy přesně určit polohu svého chovance. V přidružené aplikaci lze také nastavit alarm pro případ, kdy by se zvíře příliš vzdálilo.

Uvedení nového chytrého obojku Invoxia je plánováno na léto 2022. Model je určen pro středně velké psy. Zatím nebylo upřesněno, zda budou v nabídce i další verze. Očekává se, že cena obojku bude stanovena na 99 USD. Kromě toho se majitelé budou muset připravit na měsíční poplatky ve výši 12,99 USD za poskytované služby GPS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení