Menu

Nový Olympus PEN

08.02.2018 10:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nový Olympus PEN

Nový Olympus PEN | foto: CHIP

Nejnovější PEN, stylová bezzrcadlovka Olympusu, dostal do vínku mimo jiné pokročilejší dotykový displej a možnost probouzení fotoaparátu z mobilní aplikace pro prohlížení posledních snímků.

Nový Olympus PEN E-PL9 má opět zajímavý design a podle výrobce i vynikající kvalitou konstrukce. Navzdory svým útlým rozměrům skýtá nový fotoaparát široký prostor pro pestrou škálu fotografických vyjádření, podpořenou více než dvaceti objektivy M.Zuiko. Filmoví fanoušci  s tímto modelem mohou nahrát video ve 4K rozlišení je využít interní stabilizací obrazu. Novinkou je i vestavěný blesk světla.

Dotykový displej přináší nové možnosti, jak v živém náhledu porovnat efekt uměleckých filtru jednodušeji, než kdy dříve. Vedle Bleach Bypass je novým přírůstkem na seznamu 16 uměleckých filtrů také Instant Film – nostalgická vzpomínka na přehnané barvy raných instantních fotoaparátů. Na stejném principu zpřístupnil Olympus prostřednictvím dotykového displeje také scénické režimy.

Model E-PL9 v sobe kombinuje Bluetooth LE s Wi-Fi, díky čemuž je fotoaparát neustále propojen s telefonem, dokonce i v režimu „spánku“. Fotoaparát je tak možné probudit na dálku, i když je v režimu spánku a uložený třeba v batohu. Můžete si tak snadno prohlédnout a sdílet pořízené fotografie.

PEN E-PL9 se objeví na pultech obchodů v polovině března v bílé, černé, nebo hnědé barvě jako samostatné tělo, nebo v sadě se základním objektivem.  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení