Menu

Nový Panasonic Lumix LX100 II: Techno&Art dějství druhé

22.08.2018 10:45 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nový Panasonic Lumix LX100 II: Techno&Art dějství druhé

Nový Panasonic Lumix LX100 II: Techno&Art dějství druhé | foto: CHIP

Nový kompaktní fotoaparát pro nejnáročnější Panasonic Lumix LX100 II je v pořadí model už sedmé generace oblíbené řady LX.

Je ideálním společníkem zejména pro street fotografii a jako každodenní společník – je malý a lehký, přitom nabízí špičkové technické parametry. Fotoaparát je vybaven unikátně velkým snímačem Micro 4/3 s variabilním poměrem stran a maximálním efektivním rozlišením 17 megapixelů (celkem 21,8 Mpx). Mezi další přednosti patří skvělý, vysoce světelný objektiv Leica DC VARIO-SUMMILUX f1,7–2,8 s ohniskovou vzdáleností odpovídající 24–75 mm u klasického fotoaparátu.

K tvorbě kompozice slouží jak elektronický hledáček třídy LVF (Live View Finder), tak i nový dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm. Kromě toho fotoaparát umožňuje natáčet videozáznamy v rozlišení 4K a podporuje funkce 4K FOTO. K dispozici jsou černobílé filtry a efekty, Bluetooth, Wi-Fi a možnost rychlého dobíjení přes USB standardním konektorem.

Do černobílých kreativních režimů přibyl nový režim L.Monochrome D s dynamickými kontrasty mezi jasy a stíny při zachování všech detailů. Kromě toho lze volit různou intenzitu zrna kvůli autentickému filmovému vzhledu.

Lumix LX100 II nabízí podporu Bluetooth i Wi-Fi, což umožňuje snadné sdílení fotografií. Díky podpoře standardu Bluetooth Low Energy může fotoaparát udržovat konstantní spojení s telefonem nebo tabletem, a přitom spotřebovávat jen minimum energie.

Baterii lze dobíjet jak z běžné sítě, tak i přes USB port Micro C (stejný jako v běžných telefonech), což oceníte zejména na cestách.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení