Menu

Nový standard pro Wi-Fi: brzy se očekávají první zařízení s podporou Wi-Fi 6E

13.01.2021 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nový standard pro Wi-Fi: brzy se očekávají první zařízení s podporou Wi-Fi 6E

Nový standard pro Wi-Fi: brzy se očekávají první zařízení s podporou Wi-Fi 6E | foto: Gerd Altmann/Pixabay, WiFi Alliance

Wi-Fi Aliance začala certifikovat nový standard Wi-Fi 6E. Uživatelé se už brzy mohou těšit na vylepšenou rychlost a spolehlivější připojení i ve vytíženějších sítích. Výrobci by mohli už zanedlouho uvést na trh první zařízení s podporou nového standardu.

Podle informací zveřejněných na blogovém příspěvku zahájilo konsorcium společností, stojících za Wi-Fi Aliancí, certifikaci nového standardu Wi-Fi 6E, který je rozšířením Wi-Fi 6. Zpřístupněním dalších frekvencí v pásmu 6 GHz by uživatelům měla být nabídnuta nejen vyšší rychlost při surfování, ale také vyšší spolehlivost. Dokonce i při připojení do bezdrátových sítí s velkým počtem účastníků, jaké jsou k dispozici například ve veřejné dopravě, obchodních centrech nebo sportovních stadionech.

Wi-Fi 6E: uvedení prvních zařízení je už jen otázkou času

wifi6-router1

Cílem rozšíření standardu Wi-Fi 6 je poskytnout uživatelům rychlejší a spolehlivější bezdrátový internet. Zařízení s podporou Wi-Fi 6 už na trhu jsou, brzy můžeme očekávat i nové modely, podporující 6E. | Zdroj: TP-Link

Spolu se zavedením nového standardu se pravděpodobně už brzy objeví nová zařízení s jeho podporou. Podle Wi-Fi Aliance se jen v roce 2021 očekává více než 338 milionů zařízení a kolem dvaceti procent všech zařízení Wi-Fi 6 by do roku 2022 mohlo podporovat vyšší frekvenci, než 6 GHz. Vzhledem k tomu, že výrobci hardwaru měli čas se na zavedení Wi-Fi 6E připravit, první zařízení s jeho podporou už by se mohla objevit v příštích několika týdnech.

Bezplatné využívání pásem na frekvenci 6 GHz už bylo schváleno také v Evropě. Totéž platí pro USA, Velkou Británii, Jižní Koreu, Chile a Spojené arabské emiráty. Další země budou pravděpodobně následovat v příštích několika měsících.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.