Menu

Nový systém bezdrátového dobíjení myší Logitech

13.06.2017 15:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nový systém bezdrátového dobíjení myší Logitech

Nový systém bezdrátového dobíjení myší Logitech | foto: CHIP

Po více než čtyřech letech vývoje Logitech G oznámil uvedení dvou technologií, díky nimž se myš může snadno bezdrátově nabíjet během hraní her i při oddechu. Druhou inovací je technologie LIGHTSPEED, která zvyšuje kvalitu spojení a úroveň výkonu.

Technologie Logitech G POWERPLAY je prvním systémem bezdrátového dobíjení pro herní myši, který poskytuje průběžné dobíjení během hraní her i při oddechu –odstraňuje tak nutnost dávat myš do dokovací základny nebo ji jinak kvůli dobíjení odstavit.

Druhou inovací je technologie Logitech G LIGHTSPEED, která zvyšuje kvalitu spojení a úroveň výkonu. Logitech G současně představuje dvě nové bezdrátové herní myši, které jsou kompatibilní právě se systémem bezdrátového dobíjení POWERPLAY: Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse a Logitech G703 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse.

 high-resolution-g903-feature1-lightspeed-nahled

Bezdrátová technologie Logitech G LIGHTSPEED

Díky odezvě jedné milisekundy a optimalizaci kompletní signálové cesty poskytuje technologie LIGHTSPEED rychlé spojení, které podle Logitechu dosahuje dokonce vyšší rychlosti než mnoho konkurenčních herních myší připojených kabelem. Síla signálu bezdrátové technologie LIGHTSPEED je až 16x (o 12 dB) vyšší než u konkurence a systém „Frequency Agility Mechanism“ („Mechanismus rychlého přepínání frekvenčních kanálů“), který automaticky předchází problematickému rušení, zaručuje hladký a konzistentní výkon.

Technologie LIGHTSPEED tvoří oporu i pro systém bezdrátového dobíjení POWERPLAY u herních myší G903 a G703, což znamená, že tyto myši se mohou přímo spárovat s bezdrátovým přijímačem LIGHTSPEED s integrovanou technologií POWERPLAY a využívat díky tomu optimální sílu signálu.

 high-resolution-powerplay-feature-1-nahled

Systém bezdrátového dobíjení POWERPLAY

Systém POWERPLAY pojímá zcela novým způsobem možnosti bezdrátového dobíjení. Opouští stávající standardy pro bezdrátové dobíjení, jež vyžadují, aby dobíjené zařízení bylo umístěno v určitém místě a během dobíjení jej nelze používat. Systém POWERPLAY byl navržen od základu nově a jinak s cílem zajistit nepřetržité dobíjení prostřednictvím podložky pro myš – a to i během hraní. Systém bezdrátového dobíjení využívá princip elektromagnetické rezonance, která vytváří energetické pole nad povrchem podložky POWERPLAY o rozměrech 275 x 320 mm tak, že zajistí bezdrátové napájení, aniž by rušilo přenos informací o pohybu myši a dalších dat.

Energetické pole z podložky POWERPLAY je zachyceno a převedeno na nabíjecí proud pomocí modulu POWERCORE, který se magneticky přichytí na kompatibilní bezdrátové herní myši, včetně modelů G903 a G703.

 high-resolution-powerplay-gallery-3-nahled

Bezdrátové herní myši Logitech G903 a G703 LIGHTSPEED

 Nejnovější přírůstky do řady výkonných herních myší - modely G903 a G703 - jsou vybaveny novou technologií LIGHTSPEED. Jsou navíc kompatibilní se systémem bezdrátového dobíjení POWERPLAY. Myši jsou vybaveny optickým snímačem pohybu PMW3366 s rozlišením 200 – 12 000 DPI. Primární tlačítka – levé a pravé – lze stisknout z jakéhokoli úhlu. Logitech G navíc konstrukci vylepšila a výsledkem je až dvou a půl násobné zvýšení odolnosti tlačítek – až na 50 milionů kliknutí.

U myši Logitech G903 je možné konfigurovat přiřazení příkazů tlačítkům a díky souměrnému tvaru, který je vhodný pro praváky i leváky, ji tak lze přizpůsobit pro prakticky jakýkoli styl uchopení: dlaní, zápěstím nebo konečky prstů. Myš Logitech G703 má odlehčené a ergonomicky tvarované tělo. Myš lze používat ihned po vybalení bez dalšího nastavování, nebo lze tlačítkům naprogramovat funkce a herní příkazy pomocí obslužné aplikace Logitech Gaming Software (LGS).

 high-resolution-g903-feature7-lighting-nahled

Cena a dostupnost

Systém bezdrátového dobíjení POWERPLAY Wireless Charging System bude k dostání od poloviny září 2017 za doporučenou maloobchodní cenu 3 354 Kč. Očekává se, že bezdrátové herní myši Logitech G903 a G703 LIGHTSPEED budou k dispozici v České republice u vybraných prodejců od poloviny září 2017 za doporučené maloobchodní ceny 4 654 Kč a 3 094 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení