Menu
CHIP Speedtest

Nuclear útočí přes WordPress

11.04.2015 13:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nuclear útočí přes WordPress

Na stránkách využívající redakční systém WordPress se začínají objevovat stránky infikované nebezpečným malwarem.

Redakční systém WordPress je na internetu ve své oblasti jasnou jedničkou.Toho jsou si vědomi i hackeři a tak není divu, že je poměrně často cílem nebezpečných útoků. To se potvrdilo i na konci tohoto týdne, kdy byl na několika webech využívajících WodrPress objeven iframe zabrazující klon thePirateBay. Ten ale obsahuje další frame s útočnou „drive by download“ stránkou, která využívá chyby v Adobe Flash. Tu najdete u verze 16.0.0.287 a starší a je označena jako (CVE-2015–0311).

  2015-05-mlwbytes3-nahled

Pokud je systém internetového surfaře zranitelný, je nakažen malwarem pomocí Nuclear exploit kitu. Podle expertů zatím není jisté, jak se iframe na WordPress stránky dostal, nejpravděpodobnější ale zneužití některého z pluginů.

Podrobnější informace o celém útoku najdete na blogu expertů ze společnosti Malwarebytes (https://blog.malwarebytes.org/…e-bay-clone/).

 

 

 


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení