Menu

NVIDIA představila novou verzi SHIELD TV

05.01.2017 12:38 | Radek Kubeš + Přidat komentář
NVIDIA představila novou verzi SHIELD TV

NVIDIA představila novou verzi SHIELD TV | foto: CHIP

SHIELD pohání novou platformu NVIDIA AI Home Platform, integrující do sebe služby Google Assistant pro TV, SmartThings Hub a NVIDIA SPOT AI Mic

NVIDIA dnes představila zbrusu nový model NVIDIA SHIELD TV – otevřené streamovací zařízení, postavené na nejvýkonnější počítačové technologii, které dokáže nabídnout zážitky ve streamování, hraní her a umělé inteligenci. Zařízení dominuje nový design a přímo v balení nyní naleznete jak dálkové ovládání, tak herní ovladač. Nejnovější SHIELD nabízí maximální kvalitu obrazu díky podpoře 4K rozlišení, technologie HDR a trojnásobnému výkonu oproti jakémukoliv konkurenčnímu streamovacímu řešení, které je aktuálně na trhu. Díky podpoře služby Amazon Video nabízí SHIELD největší knihovnu 4K videí – samozřejmě včetně dosavadní podpory ze strany aplikací jako Netflix, YouTube a Google Play Movies.

Televizní aplikace od YouTube bude pro SHIELD dostupná v nejbližších měsících a bude nabízet, mimo jiné, i zážitky v 360 stupňových videích. V nejbližších měsících bude SHIELD TV rozšířena o důležité funkce umělé inteligence, které si dávají za cíl transformovat konzumaci domácí zábavy:

  • První hands-free integrace Google Assistant funkcí do televize. Společnost Google optimalizovala ovládání funkce Assistant na televizní obrazovce skrz zvuky a textové odpovědi. Používejte hlasové povely pro hledání obsahu, pauzování videa a jeho přetáčení místo zmáčknutí tlačítka.
  • Technologie SmartThings Hub dovoluje, aby se SHIELD napojil na více než 200 zařízení v chytré domácnosti.

Cena a dostupnost

Předobjednávky nové SHIELD TV startují v České republice na Alza.cz počínaje dnešním dnem, dostupné bude dne 16. ledna za cenu 5 999 Kč, v balení se nachází dálkové ovládání a herní ovladač. SHIELD Pro bude dostupný o několik dnů později (datum bude upřesněno) a nabídne zařízení s 500GB diskem, herním ovladačem a dálkovým ovládáním s přípojkou na headset za cenu 8 999 Kč. Samostatný herní ovladač bude k dispozici za 1 899 Kč, samostatné dálkové ovládání za 1 699 Kč a podstavec pro základní verzi za 699 Kč, respektive 899 za Pro verzi.  

Softwarové novinky, oznámené pro novou generaci SHIELD TV, budou součástí upgradu firmwaru pro všechny stávající zákazníky SHIELD zařízení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení