Menu

Objevil se nový patent: Samsung pravděpodobně plánuje trojitý smartphone Galaxy

29.12.2021 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Objevil se nový patent: Samsung pravděpodobně plánuje trojitý smartphone Galaxy

Objevil se nový patent: Samsung pravděpodobně plánuje trojitý smartphone Galaxy | foto: Onur Binay/Unsplash

Na webu se objevil nový patent Samsungu, který naznačuje trojitý smartphone Galaxy. O modelu se dvěma panty, který se skládá podobně jako Z Fold ale má o jeden díl víc, se hovoří už dlouho. Nyní se zdá, že plány výrobce nabývají jasnějších obrysů. 

Už nějakou dobu se objevují náznaky, že Samsung pracuje na novém skládacím zařízení. Jeho displej má dva pohyblivé panty, kterými jsou spojeny tři části. Nový patent nyní naznačuje, že firma zřejmě své plány konkretizuje.

Podle informací serveru LetsGoDigital (nl.letsgodigital.org) podal jihokorejský výrobce u Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) obsáhlý patent, který obsahuje podrobnosti o novém skládacím smartphonu. Už v roce 2020 se objevily první informace o řadě patentů, týkajících se skládacího trojitého smartphonu od Samsungu. Píše se o tom v příspěvku "Samsung Galaxy Tri-Fold smartphone met sub-display".

Všechny tyto dokumenty naznačují, že Samsung se zjevně do výroby trojitého skládacího zařízení hodlá pustit. Smartphone a tablet v jednom má tři samostatné obrazovky, které lze rozložit do jednoho velkého a celistvého displeje.

V segmentu skládacích smartphonů je Samsung lídrem trhu

samsungtrifold

Server LetsGoDigital také ukázal renderované snímky patentovaného smartphonu, které naznačují, jak by novinka mohla vypadat. | Zdroj: LetsGoDigital

Smartphone je vybaven dvěma panty, z nichž jeden se sklápí dovnitř a druhý ven. Při skládání tak zařízení tvoří tvar písmene Z podobně, jako u některých předchozích patentů. Tento model by údajně měl být vybaven podporou dotykového pera S Pen, objektivem fotoaparátu, skrytým pod displejem, portem HDMI, snímačem otisku prstu v displeji a mnoha dalšími funkcemi.

V současnosti je jihokorejský výrobce lídrem na trhu skládacích smartphonů. Proto není divu, že chce i nadále rozšiřovat svůj vliv, aby si udržel své dominantní postavení. Zatím není známo, zda Samsung skutečně na tomto novém zařízení pracuje, ale při pohledu na počet patentů, souvisejících s tri-foldem, můžeme spekulovat, že alespoň jeden s nich se velmi pravděpodobně přetaví v reálný produkt.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení