Menu

Oblíbený mediální přehrávač se konečně dočkal nové grafiky

29.09.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Oblíbený mediální přehrávač se konečně dočkal nové grafiky

Oblíbený mediální přehrávač se konečně dočkal nové grafiky | foto: koláž Chip/VLC Player

VLC je bez diskuze nejrozšířenějším multimediálním přehrávačem pro desktop a nějaký čas už je také k dispozici pro smartphony. Jeho skvělá funkcionalita ale doposud byla lehce ve stínu zastaralé grafiky. V nejnovější verzi pro Android je vše jinak.

Bezesporu nejoblíbenější přehrávač médií, VLC media player, mimo jiné vyniká širokou kompatibilitou se zvukovými a video formáty, a bohatými možnostmi nastavení. Program s otevřeným zdrojovým kódem se díky tomu těší velké oblibě uživatelů.

Nějaký čas už je VLC player k dispozici také pro mobilní platformy Android a iOS. Nyní byla vydána nová verze pro Android a obsahuje zcela přepracované uživatelské rozhraní. Verze 3.3.0 prozatím není k dispozici ke stažení na Google Play, ale dá se už stáhnout v podobě balíku APK.

Stáhněte si: VLC APK

vlc-logo

VLC pro Android APK - Android App 3.3.0

CHIP hodnotí Dobrý

K dispozici je balík APK pro populární přehrávač médií VLC pro Android.

Stáhněte si

VLC 3.3.0: konečně s moderní grafikou

vlcupdate1

Verze 3.3 přehrávače VLC pro Android se pyšní kompletně novou grafikou. Nový vzhled dostal i tmavý režim. | Zdroj: VLC Player pro Android

Z hlediska funkcí obsahuje verze 3.3.0 jen pár novinek, zato zcela přepracovaný byl design programu. Největší změnou moderního a přepracovaného designu je chybějící oranžový pás s panelem nástrojů a nový navigační panel ve spodní části obrazovky.

Celkově působí nové uživatelské rozhraní moderněji a důležité komponenty jsou zvýrazněny grafikou v typické oranžové barvě VLC. Zobrazení různých typů obsahu je dlaždicové, lze jej ale změnit na seznam. K dispozici je i přepracovaný tmavý režim.

K novým možnostem přehrávače VLC pro Android patří ruční vytváření skupin videí a přístup k lokálním i síťovým souborům přes položku "Browse". Kromě uvedených platforem je VLC media player k dispozici i pro další rozšířené operační systémy.

mohlo by vás také zajímat: hit své doby, winamp, se přemístil na internet

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení