Menu

Obnova dat u u některých disků Seagate zdarma

02.11.2017 10:41 | Milan Loucký + Přidat komentář
Obnova dat u u některých disků Seagate zdarma

Obnova dat u u některých disků Seagate zdarma | foto: CHIP

LaCie, prémiová značka společnosti Seagate Technology, nově nabízí ke svým vybraným diskům službu Rescue Data Recovery zdarma po celém světě. Služba se vztahuje na disky poškozené v důsledku přírodní katastrofy, mechanického nebo náhodného poškození.

Služba obnovy dat má zhruba 90% úspěšnost a vykazuje více než 95% spokojenost zákazníků. Podle výzkumu společnosti Seagate totiž až 57 % lidí, kteří ztratili smartphone nebo počítač, více vadila ztráta dat než samotného zařízení. Jde sice o drahé přístroje, ale vzpomínky a data mají pro většinu lidí mnohem větší cenu. Z výzkumu dále vyplynulo, že 25 % všech uživatelů PC přijde jednou za rok o nějaká data, a že v téměř třetině případů jde o ztrátu dat zaviněnou lidskou chybou. Ke ztrátám dat přispívá i skutečnost, že až 96 % počítačů ve firmách není pravidelně zálohováno. Za posledních 30 let navíc narostla kapacita paměťových úložišť exponenciálně, což zvyšuje potenciál ztráty dat, a s tím spojené náklady na jejich obnovu.

To je také důvod, proč LaCie u vybraných produktů nabízí bezplatně službu obnovy dat po dobu dvou, tří nebo dokonce pěti let. Služba Rescue Data Recovery poskytuje obnovení ztracených dat v důsledku selhání disku, virového útoku, softwarového problému, nebo jakékoli jiné příčiny, která způsobí ztrátu dat. Zákazník má nárok po dobu platnosti služby na jeden pokus o obnovu dat zdarma. LaCie však negarantuje, že ztracená data dokáže obnovit ve všech případech. Služba Rescue Data Recovery se váže k internímu disku obsaženému v produktu LaCie. Obnovená data pak laboratoř Seagate uloží na speciální úložné zařízení nebo na cloudové úložiště, kde jsou zákazníkovi k dispozici po dobu 60 dní.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení