Menu

Obrázky a odkazy z prohlížeče rovnou do nokie

06.04.2011 16:36 | Redakce Chip + Přidat komentář
Obrázky a odkazy z prohlížeče rovnou do nokie

Obrázky a odkazy z prohlížeče rovnou do nokie | foto: CHIP

Pomocí rozšíření pro prohlížeč a aplikace v nokii

Obrázky a webové odkazy si nyní můžete poslat do nokie přímo z prohlížeče na počítači. Umožňuje to aplikace Nokia Drop, již uvedly Nokia Beta Labs. Aplikace se skládá z rozšíření pro prohlížeč Firefox (3.6 a 4) nebo Chrome, a z aplikace pro telefony Nokia s pátým vydáním systému S60, anebo se Symbian^3.

Aplikace využívá Push Notifications, tedy neplýtvá baterku ni připojení k síti. Rozšíření se v prohlížeči projeví ikonou na liště. Použití rozšíření je snadné: buďto kliknete na kterýkoli obrázek v okně prohlížeče pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vyberete „Send image“, popřípadě „Send as wallpaper“, anebo kliknete na kterýkoli odkaz a z místní nabídky vyberete „Send link“.

Soupis položek přenesených
Soupis položek přenesených

Obrázky se v nokii uloží do galerie obrázků, tapeta („wallpaper“) se uplatní na aktuální obrazovku telefonu. Internetový odkaz v nokii prostě počká na to, až jej otevřete. Můžete si tak z počítače do telefonu poslat odkaz, na který máte v úmyslu podívat se až cestou.

Aplikace je zatím ve vývoji a mohou s ní být potíže.

Vyvinuto pro modely Nokia (a firmwary):
X6-00, 5228, 5230, 5235 Ovi Music Unlimited, 5530 Exp Music, C6-00, N97, N97 mini, N8-00, C6-01, C7-00, E7-00, 5233, c5-03, 5800 (PR4+).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení