Menu

Ochrana WhatsAppu otiskem prstu: nyní i pro Android

15.08.2019 11:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Ochrana WhatsAppu otiskem prstu: nyní i pro Android

Ochrana WhatsAppu otiskem prstu: nyní i pro Android | foto: CHIP

Po iOS přináší WhatsApp dlouho očekávanou funkci také pro uživatele smartphonů s Androidem. Uživatelé si mohou zvýšit ochranu nastavením otisku prstu nebo rozpoznání obličeje.

V beta verzi aplikace pro Android je už ochrana aktivní. Pomocí malého triku si ochranu otiskem prstu můžete nastavit i u finální verze. Uživatelé iOS si mohou WhatsApp odemknout otiskem prsu nebo rozpoznáním obličeje nastavením Účet/Zabezpečení a možností Zámek obrazovky. Teprve až poté mohou číst a odpovídat na zprávy. Zabezpečuje se celá aplikace, nikoliv jednotlivé chaty. Uživatel si může zámek nastavit na intervaly jedna nebo patnáct minut, nebo jedna hodina. Poté se apikace opět uzamkne. Face ID pracuje na smartphonech iPhone X, iPhoneXS, iPhone XS Max a iPhone XR.

Uživatelé platformy Android jsou v tomto ohledu stále v nevýhodě, ale nyní mají alespoň dva způsoby, jak tuto funkci používat. Rozšíření je momentálně k dispozici v beta verzi 2.19.221. Namísto čekání na finální verzi ale můžete zámek použít prostřednictvím nástroje App Lock pro Android už nyní. Umožňuje snadno chránit WhatsApp, ale i další aplikace smartphonu pomocí PIN nebo otiskem prstu.

App Lock - Adroid App dobrý
Bezplatná aplikace slouží k ochraně instalovaných aplikací heslem nebo otiskem prstu. Požadavky: Android 6.0 a odpovídající hardware pro čtení otisku prstu. Výbornou funkcí je možnost pořízení selfie narušitele. stáhněte si

 

Nastavení ochrany WhatsApp a dalších aplikací otiskem prstu

App Lock je komplexní stále dobře udržovaná aplikace. Nejprve nastavte vzor, což najdete pod volbou "Chránit". Můžete jej vyměnit i za PIN. Poté můžete povolit zámek otiskem prstu, pokud je ale váš telefon vybaven potřebným hardwarem a Androidem alespoň verze 6.0.

Na kartě Ochrana můžete nastavit blokování WhatsApp a dalších aplikací, takže je lze otevírat pouze pomocí nastaveným způsobem. Skvělou funkcí navíc je možnost nastavení zaznamenání pokusů o prolomení ochrany: lze aktivovat automatické fotografování přední kamery, mobil tak pořídí důkazy o neúspěšných pokusech případného útočníka.

Určitě mnoho uživatelů čeká a ocení funkci Touch ID, ochrany přístupu otiskem prstu. Je jednoduchá, nezatěžuje a přitom zvyšuje bezpečnost chatování a jeho případné zneužití.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.