Menu

Odstranění mlhy z fotografie

23.06.2018 16:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odstranění mlhy z fotografie

Odstranění mlhy z fotografie | foto: CHIP

Mlha není u většiny fotografií na škodu. Působí jako skvělý difuzor, tedy zajímavě rozptyluje světlo a lze ji využít jako kreativní nástroj. 

Snímky s mlhou většinou mívají atmosféru. Někdy je jí ale moc nebo zrovna nejde o případ, kdy vám jde především o kreativní snímek. Pak může být naopak užitečné mlhu z fotografie odstranit, nebo ji alespoň zmírnit.

mlha-nahled

Pokud máte grafický program Zoner Photo Studio X, můžete ho využít pro snadné potlačení mlhy nebo oparu ve fotografii. Má k tomu totiž speciální nástroj, který se jmenuje »Odstranění oparu«. Najdete ho v modulu »Vyvolat« v části »Expozice«. Jednoduše posunujte posuvníkem a hledejte optimální hladinu množství mlhy a kvality snímku. Nástroj rozpozná mlhu, kouř nebo vybledlé části snímku a vytáhne chybějící detaily. Fotografii většinou prospěje i práce s ostatními nástroji části »Expozice«. Zkuste trochu přidat »Kontrast« a snížit »Černý bod«. Můžete také vyzkoušet změnit hodnoty světla a bílého bodu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení