Menu

Odstraňte nepříjemné škrábance z displeje chytrého telefonu

05.05.2016 13:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odstraňte nepříjemné škrábance z displeje chytrého telefonu

Odstraňte nepříjemné škrábance z displeje chytrého telefonu | foto: CHIP

Při častém používání se na displejích téměř všech mobilních telefonů začnou po nějaké době objevovat větší či drobnější škrábance, které kazí jejich vzhled i užitné vlastnosti. Existuje ale několik triků, které je dokážou odstranit.

Než se do toho pustíte, zakryjte všechny citlivé prvky, jako například mikrofon, reproduktor a tlačítka, lepicí páskou, aby se jim nic nestalo.

V případě lehčího poškrábání vám k vylepšení displeje dobře poslouží pasta udělaná z vody a kypřicího prášku do pečiva. Smíchejte dvě kávové lžičky prášku do pečiva s jednou kávovou lžičkou vody a vytvořte jakousi pastu. Nyní naneste trochu této pasty na displej smartphonu a vyleštěte ho krouživými pohyby čistým hadříkem. Následně ještě použijte jiný čistý a navlhčený hadřík pro úplné začištění displeje. Vysokého lesku displeje dosáhnete pomocí čisticí utěrky na brýle nebo hadříku z mikrovláken.

Alternativou ke kypřicímu prášku do pečiva je zubní pasta. Obsahuje miniaturní částice, které při leštění jemně obrušují displej smartphonu a zbavují ho tak škrábanců. Nicméně pokud jde o pastu s hrubšími částicemi, existuje riziko, že se při leštění displej poškrábá ještě více.

Chcete-li mít jistotu, že si displej nepoškrábete ještě více, můžete si zakoupit speciální čisticí pastu „display polish“. Stojí asi 200 Kč. Naneste malé množství této pasty do středu poškrábané plochy a vyleštěte ji krouživými pohyby pomocí hadříku z mikrovláken. Leštění provádějte po dobu asi tří minut a poté displej očistěte mírně vlhkým hadříkem.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Kvalitní ochrana

    Hmm, tak nevím, nevím, jestli bych na displej patlal nějaké pasty a hlavně, jak dlouho to asi vydrží? Já to řeším prevencí, takže svůj mobil Samsung mám pěkně v knížce a samozřejmě nechybí ochranné sklo..dá se pořídit i levně, takže klidně více do zásoby-

    https://tvrzenaskla.eu/12-samsung

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení