Menu

Ohebný Huawei Mate X: první dojmy

26.06.2019 15:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Ohebný Huawei Mate X: první dojmy

Ohebný Huawei Mate X: první dojmy | foto: CHIP

Redakce Chipu měla možnost krátce vyzkoušet smartphone Mate X s ohebným displejem, který Huawei uvede na některé trhy v říjnu tohoto roku. První dojmy jsou pozitivní.

Na letošní výstavě Mobile World Congress se Huawei pochlubil ohebným smartphonem Mate X. Ten je vybaven FullView displejem o velikosti 6,6 palce. Při rozložení se změní na 8palcový tablet o tloušťce 5,4 mm. Šikovně umístěné jsou tři fotoaparáty. Ohebná konstrukce umožňuje, aby byl jeden z fotoaparátů použít zároveň jako přední i zadní. Do těla s tloušťkou jen 5,4 mm se vešla baterie s kapacitou 4500 mAh. Celé zařízení pohání 7nm čipset Kirin 980 + Balong 5000 s podporou 5G sítí. Paměti je také dost - 8 GB RAM a 512 GB flash.

20190626-140059-nahled

Tolik technické informace. My jsme samozřejmě byli zvědaví na to, jak se bude displej chovat v praxi a nyní jsme měli možnost smartphone, který se bude prodávat za 2 299 EUR, tedy asi 59 000 Kč, krátce vyzkoušet.

První dojmy jsou dobré. Displej je, co se týká kvality zobrazení špičkový. Vidíte na něm všechny detaily, jas je vysoký a i v dnešním slunečním počasí byl dobře čitelný. Na omak je jiný než tradiční displeje – máte spíše pocit, že prstem jezdíte po fólii, jako například po sešítě v igelitovém obralu. V místech, kde se displej ohýbá je trochu zdeformovaný, cože je ale vidět je z velkého úhlu pohledu. Vypoukliny jsou vidět na fotografii, ale v běžném provozu si jich moc nevšimnete.

20190626-140542-nahled

Když chcete displej rozevřít, je potřeba stisknou malé tlačítko po straně - vedle fotoaparátů. Po rozložení se zobrazovací plocha zvětší na 8 palců a je čtvercová. Není tedy problém například používat dvě aplikace zároveň, nebo si vychutnat fotografii na větší ploše. Samozřejmě mnohem lépe se také prochází webové stránky, Facebook a další aplikace. Ale například při sledování videa si kvůli čtvercovému formátu příliš nepolepšíte, protože po stranách se zobrazí černé pruhy a více prostrou nezískáte.

20190626-140247-nahled

Telefon nepůsobí tak, že má svých 295 g. Po rozevření je totiž velice tenký (má jen 5,4 mm), takže působí křehce a lehce. Po zavření je přeci jen vidět, že deko navíc oproti běžným smartphonům má. Pokud je zavřený, aktivní ta část displeje, která je zrovna nahoře.

První dojmy jsou tedy poměrně pozitivní. Samozřejmě se uvidí, kolik toho ohebný displej vydrží ve skutečném dennodenním provozu. Zatím není jasné, zda se dostane na náš trh.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení