Menu

Olympijské internetové vysílání vyzkoušely 3 miliony diváků

15.03.2010 12:36 | Redakce Chip + Přidat komentář
Olympijské internetové vysílání vyzkoušely 3 miliony diváků

Olympijské internetové vysílání vyzkoušely 3 miliony diváků | foto: CHIP

Internetové vysílání ze ZOH Vancouver 2010 zaznamenalo na olympijském portálu www.zoh.cz přes 3 miliony návštěv. V tuto dobu odbavovaný datový tok streamingu přesahoval 30 Gbps, což představuje více než jednu čtvrtinu provozu celého českého internetu.

Nejvíce očekávaný zisk medaile pro český tým sledovalo i více než 62 000 diváků současně. Nejvyšší špičky ve sledovanosti vyvolali hokejisté, Martina Sáblíková, Lukáš Bauer a česká štafeta.

Silverlight, na kterém celé olympijské vysílání běželo, si během olympiády stáhlo půl milionu uživatelů a dnes ho používá téměř 50 % českých uživatelů. Nad rámec pasivního sledování kvalitního obrazu Silverlight umožnil zobrazit komentáře sportovních reportérů, náhledy aktuálního vysílání a vytvořil dostatečný prostor pro vzkazy od fanoušků.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení