Menu
CHIP Speedtest

Opět rána pro Huawei: výrobce ztratí další funkci Google

26.01.2021 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Opět rána pro Huawei: výrobce ztratí další funkci Google

Opět rána pro Huawei: výrobce ztratí další funkci Google | foto: Ariapsa MX/Pixabay

Přijdou smartphony Huawei brzy o další aplikaci Googlu? V kódu služby Zprávy Google jsou jisté náznaky, že necertifikované telefony Android už nebudou moci tuto službu v budoucnu používat. To by ovlivnilo i nová zařízení Huawei.

Výrobce Huawei musel v posledních letech přijmout mnoho tvrdých ran kvůli zákazům, uvalených americkou vládou: novější zařízení už nesmí být vybavena oblíbenými službami Google, mezi které patří například Obchod Play. Prozatímní výjimkou byly Google Zprávy, které jsou uživatelům smartphonů s Androidem mimo jiné nastaveny jako výchozí aplikace pro SMS.

V kódu aplikace se ale objevily jisté náznaky, že necertifikované androidové telefony už v budoucnu nebudou mít ke službě přístup. Píše o tom server XDA Developers.

Huawei: Zprávy Google už brzy nebude možné používat

huaweigooglemessages1

Novější smartphony Huawei brzy přijdou o další důležitou aplikaci Google. | Zdroj: THAM YUAN YUAN/Pixabay

Z kódu se dá vyčíst, že už od 31. března Zprávy Google nebudou fungovat na necertifikovaných smartphonech s Androidem. To se dotkne i novějších zařízení Huawei, které už nějakou dobu nejsou dodávána s aplikacemi Google. Kvůli uvaleným omezením už nesplňují certifikační požadavky společnosti Google.

Tento postup je s největší pravděpodobností součástí procesu "RCS end-to-end encryption rollout", tedy postupného zavádění šifrování RCS, které Google zahájil koncem loňského roku. S necertifikovanými verzemi už výrobci systému Android nemohou zajistit, aby nedošlo k ohrožení zařízení a konverzací prostřednictvím Zpráv.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.