Menu

Opravte si díry ve Windows

14.10.2015 13:18 | Karel Kovar + Přidat komentář
Opravte si díry ve Windows

Opravte si díry ve Windows | foto: CHIP

Pravidelný „tuesday patch day“ Microsoftu tentokrát opravuje nebezpečné chyby ve Windows a především závažnou chybu v Internet Exploreru. 

Každé druhé úterý v měsíci nás Microsoft zásobuje více či méně závažnými opravami systému. Tentokrát by ale uživatelé a správci sítí měli zbystřit pozornost. Včerejší dávka záplat totiž opravuje několik kritických chyb, umožňujících útočníkům například vzdálené spuštění kódu ve Windows.

Záplatovat by měli i uživatelé Internet Exploreru – záplata s označením 3096441 totiž řeší chybu v tom, v rámci které IE špatně zpracovává objekty v paměti. Tato chyba by mohla být zneužita k získání přístupu do ohroženého systému, který umožňuje hackerům získat stejná přístupová práva jako přihlášený uživatel. Postiženy jsou všechny podporované verze Internet Exploreru – od IE7 až po verzi 11. Kompletní informace o všech záplatách najdete přímo na webu Microsoftu na https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/ms15-oct.aspx

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení