Menu

Otravný problém Microsoftu znemožňuje změnu hesla

20.06.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Otravný problém Microsoftu znemožňuje změnu hesla

Otravný problém Microsoftu znemožňuje změnu hesla | foto: Shutterstock

Uživatelé hlásí, že při změně hesla může dojít k problémům. To může být kvůli nepříjemné chybě až zcela nemožné.

Každý, kdo by si chtěl změnit heslo k Microsoft účtu, může narazit na problémy. Alespoň to tak v současnosti vypadá podle reakcí uživatelů na blogu Borncity.com. Podle jejich informací se uživatelé přihlásí prostřednictvím aktuálního hesla. Poté když jej chtějí změnit, kliknou na příslušnou možnost ve svém Microsoft účtu. V následujícím kroku musí ověřit svou totožnost zadáním bezpečnostního kódu.

Ten jen zasílaný e-mailem. Zde ale nastává problém. Podle informací od uživatelů kód Microsoft nezasílá obratem, ale často přichází až o několik hodin později. Pokud obdržené číslo uživatel následně zadá do potvrzovacího formuláře, zobrazí se zpráva, že platnost ověřovacího kódu vypršela.

Změna hesla Microsoft účtu: dochází k problémům

changepassword

Uživatelé informují problémy se změnou hesla Microsoft účtu. Verifikační kódy přicházejí pozdě. | Zdroj: Microsoft Support

Aby později nedošlo k ohrožení účtu mají potvrzovací kódy nastavené datum vypršení jejich platnosti. Pokud by chtěl účet ovládnout nepověřený uživatel a našel starší ověřovací kód, který by ale byl stále platný, hrozila by ztráta přístupu k systému a mnoha službám Microsoftu. Proto je zavedeno toto omezení. Nicméně vypadá to, že s odesíláním pošty jsou v tuto chvíli problémy.

Včasné posílání ověřovacích kódů je kritické. Nedá se říct, kde je chyba – zda je problém na straně Microsoftu, nebo poskytovatele e-mailových služeb. Pokud vás tyto problémy také trápí, jako minimální první krok je dobré v e-mailovém klientu, který používáte, přidat e-mailovou adresu, ze které přichází ověřovací kódy, do důvěryhodných zdrojů.

Ke svému Microsoft účtu si také můžete přidat telefonní číslo. Pak je ověřovacím prvkem váš mobil, na který vám přijde kód v podobě SMS.

Zdroj: Born's TechSupport.microsoft.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení