Menu
CHIP Speedtest

Paint.NET je mnohostranný: zdarma úpravy obrázků se skvělými funkcemi

25.05.2020 12:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Paint.NET je mnohostranný: zdarma úpravy obrázků se skvělými funkcemi

Paint.NET je mnohostranný: zdarma úpravy obrázků se skvělými funkcemi | foto: CHIP

Mnoho nástrojů pro úpravy fotek a obrázků stojí nemalé peníze. To ale není případ bezplatného programu Paint.NET. Software pro úpravy obrázků lze stáhnout zdarma a je pravidelně aktualizován.

V aktuálně uvolněné verzi 4.2.11 je opraveno mnoho chyb a jsou přidány některé nové funkce. Fotografování je koníček, který je stále populárnější. Nakonec přispívají tomu hojně i obrázkové sociální sítě a zvlášť mladí dnes rádi zveřejňují velké množství fotek na Instagramu, Snapchatu a dalších platformách. Pokud fotky pořizujete a zveřejňujete, často je nenecháváte v jejich syrové podobě a provádíte následné úpravy v některém z editačních programů. Většina z nich ale stojí peníze a špičkové programy, jako například Lightroom nebo Photoshop, jsou z dlouhodobého hlediska velmi drahé. Jejich pořizování ale není nutné. Nejlepším důkazem, že to jde i zdarma, je Paint.NET.

Aktuálně byla vydána verze programu 4.2.11. Vylepšena byla animace při výběru, což nástroj pro výběr výrazně urychluje. Kromě toho se po kliknutí pravým tlačítkem myši na kartách obrázků objeví nová nabídka, kterou lze použít pro rychlejší ukládání obrázků. Úplný seznam inovací lze najít na webových stránkách výrobce.

Stáhněte si: Paint.NET

paintnet-logo

Paint.NET 4.2.11

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Paint.NET je jednou z nejlepších bezplatných alternativ k jiným drahým programům pro úpravu fotografií.

Stáhněte si

 

Výhody
práce s více vrstvami
podpora pluginů
mnoho nástrojů a filtrů
Nevýhody
některé formáty vyžadují pluginy

Paint.NET: co vše program dokáže

paint-net-4-2-111

Původní myšlenka, která stála u zrodu programu, bylo nahrazení staršího programu od Microsoftu, který je známý pod názvem Paint/Malování. Originální verze byla vyvinuta na Washingtonské státní univerzitě ve spolupráci s Microsoftem. Náhrada se ale nikdy nepodařila. K hlavním výhodám programu patří práce v několika vrstvách a výběr z mnoha filtrů, kterými lze obrázky snadno a rychle upravit. Obsažené filtry lze také rozšířit instalací různých pluginů.

Paint.NET se může pochlubit přehledným a slušivým rozhraním. Freeware nabízí mnohem více funkcí než celá řada konkurentů, a to včetně takových, které nabízejí pouze placené produkty. Patří k nim podpora práce ve více vrstvách, nabídka profesionálních grafických nástrojů nebo aplikace vysoce kvalitních efektů.

Díky četným pluginům lze bezplatný program výrazně rozšířit. Lze dokonce použít modul Paint.NET PSD k otevírání souborů formátu Photoshopu s více vrstvami. Je také možné použít pluginy podporující formát 8BF, který se často používá ve Photoshopu.

mohlo by vás také zajímat: překvapivý a ne příliš známý dashboard pro windows

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.