Menu

Panasonic představil průhledný OLED panel

17.04.2019 13:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Panasonic představil průhledný OLED panel

Panasonic představil průhledný OLED panel | foto: CHIP

Společnost Panasonic představila průhledný OLED panel. Představení proběhlo na veletrhu Salone del Mobile, největší a nejprestižnější světové akci zaměřené na nábytek a životní styl.

Originální koncept je součástí instalace švýcarské nábytkářské značky Vitra. Průhledný OLED panel vypadá jako čirá skleněná tabule zasazená do dřevěného rámu, takže celá instalace na pohled připomíná prosklenou skříňku. Díky tomu koncept přirozeně zapadne do libovolného moderního obytného prostoru. Stačí ale zapnout vypínač a domnělá skleněná tabule se změní na kvalitní displej typu OLED. Stiskem tlačítka se tak z pasivního objektu stane živý, dynamický prvek moderní domácnosti.

Průhledný panel je společným dílem společností Panasonic a Vitra, vznikl v rámci výzkumného projektu obou firem. Švýcarská společnost do projektu přinesla své dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku a prostorovým řešením, Panasonic zúročil své výsostné postavení ve světě moderní technologie. Výsledkem projektu byla celá řada nápadů, jak udělat z nejmodernějších audiovizuálních zařízení nenápadnou součást běžného obytného prostoru. Průhledný OLED je prvním z těchto nápadů, který se dočkal realizace.

Na vývoji se podílel skandinávský designér Daniel Rybakken a oddělení designu Panasonic v japonském Kjótu. Skříňka s OLED panelem je vyrobená z ušlechtilých materiálů – dřeva, kovu a skla. Veškeré technické komponenty se ukrývají uvnitř dřevěného rámu, který funguje zároveň jako stojan. V rámu se diskrétně a nenápadně skrývá též světelný zdroj, který vylepšuje divácký zážitek a dokáže i nasvítit okolí.

Společnost Panasonic zatím neoznámila, zda průhledný OLED panel hodlá sériově vyrábět pro prodej na běžném trhu. Aktivně však hodnotí zpětnou vazbu uživatelů i návštěvníků a zkoumá případnou poptávku.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení