Menu

Pěkná aplikace pro předpověď počasí na Android: prvotřídní design a přesné předpovědi

11.08.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pěkná aplikace pro předpověď počasí na Android: prvotřídní design a přesné předpovědi

Pěkná aplikace pro předpověď počasí na Android: prvotřídní design a přesné předpovědi | foto: CHIP

V obchodě Play je aplikací na předpověď počasí nepřeberné množství. Většinu z nich ale spojuje jedna společná věc: nejsou moc hezké.

Asi žádný uživatel už by se dnes nechtěl obejít bez aplikace na předpověď počasí. Pokud dáváte přednost líbivé a funkční aplikaci pro počasí, zkuste Overdrop. Přináší na smartphone krásné animace a boduje i hyperlokálními předpověďmi. Předinstalované aplikace od výrobců Androidu často nemají moc funkcí, nenabízejí zvlášť přesnou předpověď, nebo na ně jednoduše není hezký pohled. Aplikace pro Android, Overdrop, na to jde ale jinak. Díky svému atraktivnímu designu a mnoha funkcím má nyní na Google Play přes půl milionu stažení.

Bezplatná aplikace Overdrop ukazuje počasí prostřednictvím vymazlených animací a uživatelské rozhraní je navrženo v příjemně minimalistickém designu. Není to ale jen vzhled, čím aplikace může překonat konkurenci. Díky třem různým poskytovatelům dat, z nichž někteří mají k dispozici hyperlokální předpověď, a celé řadě různých oznámení, můžete rychle zjistit očekávanou meteorologickou situaci.

Stáhněte si: Overdrop

overdrop-logo

Overdrop - Android App 1.5.8

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatná aplikace Android Overdrop vám nabízí předpověď počasí zvláště stylovým způsobem.

Stáhněte si

 

Výhody
minimalistické a líbivé uživatelské rozhraní
k dispozici doplňkové widgety
zabudovaný AMOLED dark mode

Overdrop: slušivý design a praktické widgety

overdrop10

Aplikace Ovedrop nabízí nejen podrobné informace o počasí, k dispozici je také více než 30 widgetů. | Zdroj: Google Play, Overdrop screenshot

Při prvním otevření aplikace určí vaši polohu a okamžitě vám zobrazí aktuální počasí a předpověď na několik příštích dnů. Kromě animovaného obrázku poskytuje obecné informace a schemata s průběhem teploty, pravděpodobnosti deště a rychlosti větru. Zahrnuty jsou také satelitní mapy s dešťovým radarem, aktuální varování prostřednictvím doručeného oznámení a další podrobnosti. Pokud chcete přidat různá místa, uděláte to snadno pomocí zobrazení polohy.

Widgety, které jsou trochu schované v nabídce, lze umístit na domovskou obrazovku. Na rozdíl od většiny meteorologických aplikací nabízí Overdrop nejen widgety pro počasí, ale také přehledové panely, zobrazení času a data, a displeje zobrazující stav akumulátoru. Také ony bodují praktickým minimalistickým vzhledem a lze je přenést na domovskou obrazovku s minimálním úsilím.

Pokud ale chcete mít přístup ke všem 35 widgetům, musíte si stáhnout verzi Pro, která stojí 390 Kč. V ní také nejsou otravné reklamní bannery.

Aplikace pro příznivce designu

V prvé řadě je fér říci jednu věc: pokud nejste vyslovenými fanoušky designu, plně vám postačí aplikace pro počasí zahrnutá ve vašem smartphonu. V současném množství aplikací v obchodě Play je ale pro mnoho příznivců dobrých návrhů úleva najít všestranně hezky navrženou aplikaci. To je hlavní důvod, proč je Overdrop kandidátem na stažení.

Pro ty, kdo si rádi obohatí domovskou obrazovku smartphonu, nabízí Overdrop dobré možnosti s Widgety. Ačkoli je to pro aplikaci počasí neobvyklé, jde o zajímavou kombinaci. Pro hezké widgety, které zobrazují informace jako stav akumulátoru, počasí a datum, obvykle potřebujete sáhnout po některém z produktů tvůrců widgetů, jakými jsou například KWGT Widget Maker nebo Zooper Widget. Tyto aplikace jsou však většinou těžkopádné a vyžadují školení a trpělivost. Toho se ale můžete ušetřit pomocí widgetů Overdrop a vybavit si tak smartphone minimalistickým způsobem bez velkého úsilí.

mohlo by vás také zajímat: díky aplikaci už nebudete potřebovat skener – adobe scan jej plně nahradí

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení