Menu

Platby v autě: Daimler a VISA oznámily strategické partnerství

12.11.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Platby v autě: Daimler a VISA oznámily strategické partnerství

Platby v autě: Daimler a VISA oznámily strategické partnerství | foto: Kevin Bhagat/Unsplash

Placení účtů přímo z auta chce do budoucích modelů Mercedes integrovat firma Daimler. Už na jaře 2022 by zákazníci měli mít možnost platit například za parkovací lístky otiskem prstu. Za tím účelem firmy Daimler a VISA uzavřely strategické partnerství.

Budeme brzy platit za pohonné hmoty a parkovací lístky přímo z auta? Podle informací finančního serveru IT Finanzmagazin plánuje výrobce Daimler do budoucích modelů Mercedesu instalovat platební systém ve vozidle. V příspěvku "In-Car-Payments: Daimler Mobility und Visa kündigen Technologiepartnerschaft an" uvádí, že už na jaře 2022 by v některých modelech Mercedesu mohl být instalovaný platební systém s ověřováním otiskem prstu a podporou 2FA.

Nákupy se budou provádět přímo ve vozidle prostřednictvím hlavní jednotky, multimediálního systému MBUX. Ten by měl obsahovat integrovaný snímač otisků prstu, který poslouží jako ověřovací nástroj k použití platební karty, jejíž informace budou v systému uloženy v zašifrované podobě. Podle dalších informací by platební metoda měla být založena na technologii "Delegated Authentification" společnosti VISA.

Do budoucna by tak k placení účtů z auta mohl stačit krátký dotyk. Smartphone nebo jiný platební prostředek už by nebyl nutný.

Placení v autě: umožní to spolupráce společností Mercedes a VISA

daimlerpay

Nové modely Mercedesu budou touto platební technologií vybaveny pravděpodobně už příští rok. | Zdroj: Samuele Errico Piccarini/Unsplash

Podle informací je ústředním prvkem nového systému platforma pro elektronické platby Mercedes Pay společnosti Daimler Mobility. Pomocí tohoto systému zákazníci budou moci využívat služby jako například Mercedes me, a také transakce související s tankováním anebo parkováním přímo prostřednictvím svého vozu.

"Ve spolupráci se společností VISA chce Daimler nabídnout nativní platby ve vozidle, které splňují požadavky dvoufaktorového ověření, bezpečným a uživatelsky vstřícným způsobem. Sotva existuje něco pohodlnějšího, než autorizace platby otiskem prstu", cituje server jednoho z členů představenstva společnosti Daimler Mobility.

Služba by měla být už na jaře příštího roku dostupná pro zákazníky u našich západních sousedů a ve Velké Británii. Do budoucna se počítá s jejím rozšířením i na další trhy.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení