Menu

PlayStation 5 používáte od začátku špatně: umístění na výšku může konzoli zničit

06.01.2023 12:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
PlayStation 5 používáte od začátku špatně: umístění na výšku může konzoli zničit

PlayStation 5 používáte od začátku špatně: umístění na výšku může konzoli zničit | foto: Sony / PS5 press kit

S poměrně překvapivým zjištěním ohledně konzole PlayStation 5 přichází server GizChina. Podle toho totiž konzole nemá být umístěna na výšku, protože to z dlouhodobého hlediska může poničit vnitřnosti zařízení.

Podle zjištění GizChina je při umístění konzole do stojánku na výšku ohrožena vnitřní část zařízení. Jde o to, že chladící systém ve vertikálním stavu nefunguje ideálně a dojde-li k úniku tekutých kovů, může být poškozena chladící jednotka nebo dokonce výpočetní jednotka APU. V takovém případě dojde k okamžitému zkratu uvnitř konzole a PlayStation se stane nefunkčním, co víc, prakticky neopravitelným.

PlayStation 5 má konstrukční chybu

Ve stavu položení na plochou část prý tento defekt u konzole PlayStation 5 nehrozí, respektive není tak pravděpodobný. GizChina uvádí, že problém se týká všech aktuálních verzí PS5 i PS5 bez Blu-ray mechaniky. Ani nákupem poslední „odlehčené“ revize si tedy od tohoto údajného problému nepomůžete.

Přímo GizChina ale zároveň zmiňuje, že problém se nemusí objevit u všech prodaných kusů. Stojí si však za tím, že používání PlayStationu na výšku ohrožuje jeho životnost více než umístění naležato. Twitterový profil @68Logic dokonce sdílel fotku základní desky PlayStationu 5, kde je patrné rozleptání některých komponent stékající látkou. Server Wololo sdílí podobných obrázků více.

 

| Zdroj: TheCod3r / YouTube

Sony o tom neví, nebo mlčí

Nicméně na druhé straně – japonské Sony – k problematice nevydalo žádné upozornění ani tiskové prohlášení. Ba co víc, případů, kdy defekt chlazení skutečně způsobil zničení konzole, je nejspíš opravdu málo, v řádu jednotek poškozených.

Když Sony konzoli PlayStation 5 uvádělo na trh, promluvil také jeden z designérů firmy, Yasuhiro Ootori. To je ten pán v košili s krátkým rukávem, který na oficiálním videu herní konzoli rozložil do šroubků.

Ootori řekl, že nezáleží na tom, jak se rozhodnete konzoli PS5 umístit – poloha, ať už vertikální nebo horizontální, nemá na chlazení vliv. Pokud se však potvrdí zjištění Wololo a GizChiny o tom, že chlazení je horší ve vertikálním stavu, začne reklamací hromadně přibývat.

Zdroj: Wololo, GizChina

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Ale prd :D :D
    SONY tvrdí že nikoliv !!!
    První si to ověřte než začnete psát nesmysly !!!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení