Menu

PlayStationu 5 svítá naděje na lepší zítřky: Sony slibuje lepší dostupnost v roce 2023

12.10.2022 10:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
PlayStationu 5 svítá naděje na lepší zítřky: Sony slibuje lepší dostupnost v roce 2023

PlayStationu 5 svítá naděje na lepší zítřky: Sony slibuje lepší dostupnost v roce 2023 | foto: Hello Im Nik / Unsplash

Herní konzole PlayStation 5 je už tak trochu příslovečný špatný vtip. O jeho mrzké dostupnosti se hovoří pořád dokola, nic nového se ale neděje. V obchodech napříč světem je konzole stále nedostupná. Zlepší se to v příštím roce?

Japonské Sony slibuje lehkou změnu taktiky na příští rok. Již nyní prý chystá pro rok 2023 navýšení počtu dodávek o 70 % meziročně, na 30,5 milionu konzolí. V uplynulém roce 2022 se přitom dodalo pouze 18 milionů konzolí PlayStation 5. Důvodů nedostatku herních konzolí je celá řada: od polovodičové krize, přes pandemii Covid-19, až po současnou krizi kvůli válce na Ukrajině, kterou nesmyslně rozpoutalo Rusko.

PlayStation 5 konečně bude k mání

Výrobce se ale chlubí i tím, že i nyní se mu v prodejích daří lépe než před rokem, kdy byla situace skutečně žalostná a někteří zákazníci čekali na svůj přístroj i 12 měsíců. Analytik David Gibson se vyjádřil takto: “V posledních měsících se objevilo mnoho zpráv o zlepšení dodávek PS5, ale až doposud nebyly k dispozici žádné údaje. Údaje o dovozu do USA potvrzují, že dodávky Sony PlayStation v září meziročně vzrostly o 400 %. Ano, čtete správně.”

Zároveň také zmínil, že navýšení dodávek na konci roku je opodstatněné. Sony totiž očekává extrémní zájem o novou konzoli s tím, jak se bude blížit prosincové vydání nového pokračování příběhové RPG akce God of War s podtitulem Ragnarök.

PlayStation 5 Slim v roce 2024?

A zrovna skromné plány nemá Sony PlayStation ani na rok 2024. Jestliže v příštím roce chce japonský gigant prodat 30,5 milionu konzolí, v roce 2024 podle zatím známých odhadů až 70 milionů. Možná to má co do činění s očekávaným představením nové designové revize PlayStation 5 Slim, po které bude okamžitá sháňka. Anebo si Sony prostě jen věří, že stále masivní poptávku dokáže uživit.

Zdroj: Insider Gaming, @gibbogame / Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení