Tip: jak vyčistit mobil od největších žroutů paměti – skoncujte s nepotřebnými soubory
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze pořádá ve spolupráci s Ústavem fyziky plazmatu AV ČR ve dnech 16. – 19. června 2014 již 26. ročník sympozia o fyzice plazmatu a plazmových technologiích (SPPT).
V rámci programu se 17. června od 19.00 hodin uskuteční přednáška profesora Achima von Keudella Plazma in Holywood, která je přístupná veřejnosti. Místem konání je posluchárna D3–209 Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze 6, Technická 2. Přednáška profesora von Keudella z německé Ruhr Universität Bochum (RUB) se koná v rámci cyklu Fyzikální čtvrtky na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Prezentace bude vedena v anglickém jazyce a má podtitul „jak filmový průmysl může zcela ignorovat zákony fyziky a transformovat vědeckou realitu tak, aby vyhovovala dramaturgii scénáře“. Na známých filmových scénách vysvětlí fyzikální úkazy, které by v běžném životě nemohly nastat.
Bienální symposia o fyzice plazmatu a plazmových technologiích (SPPT) se konají od roku 1967, kdy byla původně pořádána k zveřejnění výsledků výzkumu Ústavu fyziky plazmatu AV. Po roce 1969 se SPPT postupně staly celostátním (československým) fórem pro zveřejňování výsledků výzkumu v oblasti fyziky plazmatu, kde přednášela i řada významných zahraničních vědců. Své postavení si SPPT udržely až do současnosti, přičemž význam akce má nyní již celoevropský rozměr. Od roku 1993 konají se sympozia ve spolupráci s katedrou fyziky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, v roce 2014 se předpokládá účast 200 vědců z 35 států světa.
Více informací lze nalézt na webových stránkách http://plasmaconference.cz a http://fyzika.feld.cvut.cz/
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
Pomocí PowerShellu si můžete nechat vygenerovat zprávu o stavu baterie vašeho notebooku,…
Tento levný a praktický doplněk vyřeší většinu problémů, které ztěžují život majitelům…
Stačí objekt nebo okolí natočit chytrým telefonem či dronem a model umělé inteligence…
Na začátku května internetem prolétlo video, ve kterém se mladá žena snaží natankovat palivo…
Šok, který způsobila umělá inteligence, se pomalu dostává i do hudebního světa. První…
Superpočítač DGX GH200 AI v sobě spojuje 256 superčipů Grace Hopper do jednoho gigantického…