Menu

Po fiasku se 7nm technologií: Intel se rozloučí se šéfem hardwaru

29.07.2020 12:35 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po fiasku se 7nm technologií: Intel se rozloučí se šéfem hardwaru

Po fiasku se 7nm technologií: Intel se rozloučí se šéfem hardwaru | foto: CHIP

Uvedení čipu od Intelu se 7nm technologií musí být po zdlouhavých prodlevách odloženo o mnoho měsíců. Technologický gigant nyní řeší důsledky a restrukturalizuje svůj management.

Po dalších prodlevách Intel mění řídící skupinu pro novou generaci čipů. Dosavadní šéf hardwarové skupiny Technology, Systems Architecture and Client Group (TSCG), Murthy Renduchintala, na začátku srpna odchází a jeho oblast zodpovědnosti bude rozdělena mezi více manažerů, kteří se budou přímo zodpovídat generálnímu řediteli, Bobu Swanovi. Výrobce procesorů to oznámil v úterý večer. Klíčového úkolu technologického rozvoje se ujala předchozí manažerka výroby, Ann Kelleher, která bude odpovědná za uvedení nové generace čipů na trh.

Intel: nová generace procesorů přijde mnohem později

intel1

Po četných zpožděních v souvislosti s vývojem a uvedením na trh nové generace procesorů se Intel rozhodl restrukturalizovat svůj management.

Minulý týden byl Intel donucen připustit, že nové procesory se 7nm technologií budou zpožděny o šest měsíců a budou uvolněny až koncem roku 2022, nebo začátkem 2023. Důvodem zpoždění je chyba ve výrobním procesu, která vedla k nadměrnému podílu nepoužitelných čipů. Příčina, která k tak vysoké chybovosti vedla, byla mezitím odhalena. Nicméně šéf Intelu, Swan, si ponechal otevřenou možnost přesunout výrobu procesorů z vlastních továren ke zcela jiným dodavatelům.

Zvládnutí technologie 7 nanometrů je pro budoucnost společnosti Intel nesmírně důležité. Čím menší jsou rozměry struktury, tím více procesorů se při výrobě vejde na polovodičovou desku. Procesory navíc fungují efektivněji a šetří energii. Konkurenční výrobce, AMD, už produkty se 7nm technologií nabízí. Kelleher je nyní zodpovědná za další kroky v oblasti 5nm technologie. Intel se už musel také vypořádat s problémy souvisejícími se současnou 10nm technologií.

mohlo by vás také zajímat: tip – jak zrychlit druhý disk v počítači

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení