Menu

Tip: zrychlete druhý disk v počítači

26.07.2020 17:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: zrychlete druhý disk v počítači

Tip: zrychlete druhý disk v počítači | foto: CHIP

Současné stolní počítače mají často SSD disk jako systémovou jednotku a také klasický magnetický pevný disk, který slouží jako archivační nebo záložní jednotka kvůli větší kapacitě. Bohužel je pak přístup k pevnému disku často pomalý.

Přístup na tento druhý disk je pomalý proto, že systém Windows ho při nečinnosti rychle přepne do režimu spánku a pak delší dobu trvá, než se disk ze spánku probudí a je schopen dodávat data. Časovou prodlevu jeho vypnutí ovšem můžete určit sami. Otevřete nastavení pomocí kombinace kláves [Windows] + [I] a zde vyhledejte »Upravit schéma napájení«. V otevřeném okně klikněte na položku »Změnit pokročilé nastavení napájení«. Kliknutím na znaménko plus vedle »Pevný disk« můžete následně nastavit počet minut, po kterých může Windows pevný disk vypnout. Klepnutím na »Použij« nastavení aktivujete.

napajeni

mohlo by vás také zajímat: tip – jak rozšířit ukazatel myši o další funkce

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení